TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.9.2012 otevřeno: 2578 x

Představujeme týmy Tipgames extraligy: Brno

Jihomoravský klub sázející na spolupráci trenéra Jana Hegara s mladými hráči v létě přivedl několik posil, které by mu mohly pomoci v dalším postupu tabulkou.

 


Informace o klubu

Oficiální název: Handball KP Brno

Partneři klubu: Město Brno, CARTEN, Jihomoravský kraj, PEKAB, Hummel, ADIDAS, KPM CONSULT, a.s., INA Sport, SSPORT, Agromeli, Jasyko, BRNOCAR

Čas domácích utkání: sobota, 17.00 hod.

Internetové stránky: www.kpbrno.cz


Sezóna 2011/12

 

V minulé sezóně Brno čekalo až do 7. kola na první vítězství, překvapivě ho ukořistilo na půdě v té době velice solidně hrajícího Frýdku-Místku. Na výkonech mladého celku proti favorizovaným soupeřům byl ale povětšinou cítit veliký respekt a v těchto zápasech nemělo Brno šanci na úspěch. Další překvapení ale přišlo na konci listopadu, když vyválčilo remízu na půdě Plzně. Právě tato ztráta měla pro Západočechy fatální důsledky při účtování na konci základní části, ale Brnu naopak dodala potřebné sebevědomí před následujícím extrémně důležitým střetnutím s Kopřivnicí (25:24).

 

Jihomoravané pak v domácím prostředí porazili také Třeboň nebo Frýdek-Místek a získali uklidňující náskok na zónu sestupu. Dlouhodobou část zakončili na 10. místě s bilancí čtyř výher, dvou remíz a šestnácti proher, přesto oproti poslední Třeboni získali o sedm bodů více. V nadstavbové části si pak třetí pozici od konce pohlídali a o příčku tak vylepšili své předchozí umístění. Brno však bylo jediným celkem, který nedokázal v sezóně 2011/12 vyhrát na půdě sestupující Třeboně.

 

Mladý celek Brna obsadil v loňském ročníku 10. místo. Nyní posílil a chce atakovat první šestku.

 

Střelecky tým táhli Vítězslav Večera a především Jan Hubáček, který vsítil ve 29 Tipgames extraligy zápasech 143 branek. V brance spoléhal trenér Hegar na mladého odchovance olomoucké házené Novotného a několika extraligovými sezónami ostříleného Bavlnku. Přestože jak Večeřa, tak Novotný ukončili hostování (Večeřa míří Zubří, Novotný do domovské, čerstvě prvoligové Olomouce) nemusí mít trenér Hegar strach z oslabení sestavy.


Sezóna 2012/13


Tým z Králova Pole totiž přes zmíněné odchody posílil a je pro letošní rok jedním z kandidátů na zdramatizování boje o první šestku. Respekt soupeřů budí především posílení kádru o dva hráče, kteří prostředí haly „na Vodové“ dobře znají – jednoho z nejlepších extraligových střelců posledních sezón, Viktora Hastíka, a především Michala Dostalíka, pivota, který slavil mistrovský titul ve Frýdku-Místku a ve své kariéře mj. obdržel ocenění pro nejlepšího hráče působícího na Islandu (v anketě porazil například do Kielu odcházejícího Palmarssona!).

 

Hastík brázdí posledních několik sezón moravské kluby, oporou byl ve Frýdku-Místku, Přerově a opakovaně také v Karviné. V neposlední řadě se mu dařilo i v dresu domovského Brna, který oblékal jak v extralize, tak v interligové éře. Čtyřiatřicetiletý Dostalík má za sebou bohatou kariéru nefalšovaného světoběžníka. Po ligových zkušenostech z Brna (startoval již v šestnácti letech), zkusil angažmá v Karviné, aby přešel na opačný kout republiky a střílel branky v Třeboni. Odtud zamířil do Frýdku-Místku, kde zažil tažení za mistrovským titulem i nominaci do národního týmu. Postupem Brna do interligy došlo v roce 2004 k logickému návratu Dostalíka do Králova Pole. Tím jeho cestování ale neskončilo a o pouhý rok později odešel na Island. V klubech IBV Vestmannaeyjar a UMF Selfoss se stal jedním z nejlépe hodnocených obránců a po tažení druholigového Selfossu až do finále tamního populárního poháru byl v roce 2009 vyhlášen nejužitečnějším házenkářem působícím na Islandu. Návrat do České republiky spojil s Hustopečemi, které se však v té době odhlásily z nejvyšší soutěže, a tak se tento silově disponovaný pivot pohyboval pouze po jihomoravských druholigových palubovkách.

 

Na poslední chvíli navíc klub z moravské metropole přivedl dalšího hráče s interligovými zkušenostmi. Josef Klačo, který získal coby mladíček bronzové medaile v sezóně 2001/2002 (Allrisk Praha), se po dlouhém angažmá v německých nižších soutěžích (a Železném Brodu) představil extraligovým fanouškům vloni v dresu Karviné. „Trenér s ním počítá především do obrany, je to hodně důrazný hráč a hodně zkušený,“ sdělil prezident klubu Josef Cikán.

 

Viktor Hastík se (v černém dresu Karviné) patří mezi nejlepší střelce házenkářské extraligy již několik sezon.
Na konci té minulé se v týmu potkal i s "Pepé" Klačem. Foto: I. Dudek.

 

Fyzičku nabíralo Brno tradičně na atletickém stadionu na Palackého vrchu, v okolí haly a na několikadenním soustředění v Kostelci na Hané. V přípravě se zúčastnil celek dvou mezinárodních turnajů a měřil síly s moravskými kluby z nižších soutěží. Na domácím turnaji porazil extraligový Přerov 31:27, na východočeském KERS Cupu dokázal přehrát domácí Jičín 28:24, ale také výrazně podlehl Dukle 16:32.

 

Kádr 2012/13
 

 

 

Příchody: Hastík Viktor (Přerov), Dostalík Michal (Hustopeče), Komárek David (Maloměřice), Klačo Josef (Karviná), Barabáš David (hostování Litovel)

Odchody: Večeřa Vítězslav (Zubří), Kudla Jakub(Nové Veselí), Korejčík Michal (Vsetín), Novotný Pavel (Olomouc), Řezník Jiří (konec kariéry)