Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
27.5.2012 otevřeno: 3518 x

Oprávněný zisk titulu potvrdili Valaši devítibrankovým vítězstvím!

V příjemné atmosféře téměř až exhibičního zápasu se neslo úplně poslední utkání letošního ročníku extraligy. Zubří potvrdilo své vítězství v soutěži a věrným fanouškům se odvděčilo pohlednou házenou a posledním letošním vysokým vítězstvím. PŘIDÁNA FOTOGALERIE

 

Tipgames extraliga - nadstavba 1. - 6. místo - 10. kolo

 

Zubří – Jičín 30:21 (16:8)

 

Zuberští házenkáři do zápasu vletěli, jako kdyby z daleka nic nebylo rozhodnuto. Domácí hráči se chtěli odvděčit svým věrným fanouškům a hlavně ukázat, že si titul zaslouží a letošní trofej přijde do těch správných rukou. Základní sestava Zubří vyvinula hned v úvodu obrovský tlak v obraně, dynamický byl i jejich přechod do rychlého útoku. Dobrý výkon předvedla křídla Mičkal s Jurkou, střelecky se prosazoval i standardně kvalitní kanonýr Stržínek. Skóre se vyvíjelo stále ve prospěch Valachů - 3:0, 7:2, a když to bylo ve 12. minutě 10:3, sahal trenér hostů Babák po oddechovém čase, aby důrazně hráčům domluvil. Jičín sice nepřijel kompletní, chyběli Naiman a Lepieš, i tak se ale snažili Jičínští bojovat. V 15. minutě už ale ze „základu“ zuberské sestavy nezůstalo na hřišti nic. Do zápasu se dostala „lavička“, hra se trochu vyrovnala, ale sedmibrankový náskok si domácí udržovali. V prvním poločase předvedl výborný výkon domácí brankář Malina, Orság, který ho vystřídal ve druhé půli, si s ním v ničem nezadal a poradil si i při jediné sedmičce zápasu (43. minuta). Ve 47. minutě to po dvou střelách Kašného bylo už o deset 24:14. V posledních minutách poslal trenér domácích zpátky na palubovku základní sestavu. Už se téměř nebránilo a branka stíhala branku. Ve stoje tleskající zcela naplněná zuberská hala dohnala své favority ke třicáté brance, o kterou se postaral mladík Mičkal. A pak už vypukly nadšené oslavy vytouženého a dlouho, dlouho, očekávaného titulu. Zubřené převzali z rukou předsedy Českého svazu házené Jaroslava Chvalného, generálního sekretáře Stanislava Svobody a zástupkyně generálního partnera společnosti Tipgames medaile a pohár pro mistra.

 

FOTOGALERIE zde

 

Nejlepší střelci Zubří: Stržínek 6, Jurka 5, Mičkal 5, Kašný 4
Nejlepší střelci Jičína: Babák 5, Vocásek 5, Kraus 3, Zeman 3
Sedmimetrové hody: 0/0 – 1/0 , vyloučení: 2 - 4, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 1500
 

Přesně se závěrečným hvizdem posledního extraligového utkán vypukly v Zubří oslavy hisotricky třetího mistrovského titulu.

Foto Alex Wipf

Šampaňské teklo proudem.

Foto Alex Wipf

Fanoušci si triumf svých hvězd vychutnali!

Foto Alex Wipf

Svého trenéra zuberští házenkáři na palubovce malem svlékli! Oslavy byly ohromné! A na hřišti neskončily.

Foto Alex Wipf

I Mičkal si užil trofeje. Dnešní skóre uzavřel kulatou třicátou brankou.

Foto Alex Wipf

Mistr České republiky pro sezónu 2011/2012.

Foto Alex Wipf