Házená v TV

26. 05. 2019 10:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019 20:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019 17:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
5.9.2011 otevřeno: 2490 x

Extraliga: představujeme Sokol HC Přerov

10.díl: Na začátku posledního týdne, který nás dělí od vypuknutí letošních extraligových bojů, vám představujeme celek Sokola Přerov. Předloňský nováček se v soutěži stále drží kolem devátého místa a v tomto trendu hodlá pokračovat.

Připraveny budou vizitky všech celků Extraligy, jejich zveřejňování a konečná podoba ale bude záležet na tom, kdy z oddílů obdržíme potřebné informace a v jaké podobě.


Sezóna 2010/2011

Přerov se do Extraligy dostal v sezóně 2009/2010 jako nováček, k čemuž mu nahrálo odstoupení hned dvou extraligových celků - Hustopečí a Bystřice pod Hostýnem. Přestože tedy Přerov vstupoval do soutěže až jako čtvrtý tým první ligy, v Extralize neměl problémy se záchranou v soutěži.

V loňském ročníku pak jeho hráči vybojovali v základní části šest vítězných utkání. Dvanáct bodů tak stačilo na desáté místo v tabulce. Přerov se soustředil především na zápasy se soupeři z dolní části tabulky a tato skutečnost mu pak díky loni platnému systému počítání bodů vytvořila výbornou výchozí pozici do nadstavbových bojů.

V celkovém součtu soubojů dolní šestice vyhrál Přerov tři z deseti utkání a jedenkrát remizoval. Ke konečnému devátému místu mu tak zásadním způsobem pomohly body vybojované v základní části, na osmý Frýdek-Místek ztráceli Hanáci jeden jediný bod, který ztratili v předposledním kole v souboji s Jičínem.

V Českém poháru se Přerov poroučel hned po svém druhém vystoupení. Ve třetím kole, kam byly extraligové týmy nasazeny, si poradil se Zlínem těsně 29:28, v kole následujícím už ale podlehl Plzni 29:34.

 

Sezóna 2011/2012

 

Změny v kádru

V Přerově došlo jen k několika změnám v sestavě kádru pro další ročník. Asi nejvýraznější změnou je tak příchod Viktora Hastíka, druhého nejlepšího střelce KP Brna a pátého nejproduktivnějšího střelce Extraligy. Toto zajímavé jméno je však zároveň jediným v kolonce příchodů na straně Přerova. Výrazným oslabením je pak odchod Martina Kavky do Karviné. Kabinu Hanáků před sezónou opustili ještě Martin Potiška a brankář Michal Kosatík. První jmenovaný ukončil aktivní činnost a druhý přestoupil do prvoligové Velké Bystřice. Na hostování pak do Přerova přišel Michal Vydra, který by měl na brankářském postu nahradit právě Kosatíka.

 

Cíle a příprava týmu

Cílem loňského nováčka byla loni jednoznačně obhajoba umístění z roku 2009/2010, tj. devátého místa tabulky.  To se družstvu povedlo, a tak je uplynulá sezóna hodnocena v Přerově jako úspěšná. Stejné cíle má družstvo i pro sezónu nadcházející – obhájit loňský výsledek.

Příprava týmu začala 25. července.  Na začátku družstvo absolvovalo výběhy do okolí Přerova, které byly proloženy posilovnou a bazénem. V tomto období trénovali hráči pětkrát týdně. V další části přípravy se družstvo věnovalo zlepšení rychlostní vytrvalosti, na které navazovala práce s míčem a herní činnosti jednotlivců. V poslední fázi přípravy se tým věnoval souhře při obranné a útočné činnosti. V rámci přípravy absolvoval celek přátelská utkání s českými i zahraničními družstvy.

 

Výsledky přípravných střetnutí

Přerov – Zubří  28:25

Přerov – Olimpia Piekary Slaskie (PL) 38 : 31

Přerov – UHC Hollabrunn  29:22

Přerov – Prostějov  28:22

 

Turnaj Bystřice p.Hostýnem (2x30min):

Přerov – Chodov  43:30

Přerov –  Ajaccio 32:25

 

Turnaj V. Bystřice (2x25 min.):

Přerov – Zlín             35:18

Přerov – V. Bystřice   32:17

Přerov – Prostějov     46:20 

 

Další informace a zajímavosti z klubu

 

V Přerově se stejně jako v loňské sezóně na nejvyšší soutěž mohou těšit vždy v neděli a to od 10.30 hodin, středeční zápasy budou na programu od 18hodin. Rozpočet klubu činí 2,5 mil.Kč pro celý oddíl. Favoritem soutěže jsou pro vedení týmy Karviné, Dukly, Zubří a Lovosic, o sestup budou podle Přerovských bojovat stejná družstva jako loni. K hodnocení systému vzhledem k uplynulé sezóně se vedení vyjádřilo obsáhle:  “Play-off je jistě atraktivnější avšak je výhodnější pro družstva, jež mají větší a silnější kádr, takže jsou schopna hrát více těžkých zápasů v krátkém časovém období. V systému, který byl zaveden v loňské sezóně, se ukázalo, že o titul mohou hrát jen ta mužstva, která se nejlépe vyrovnají s dlouhodobostí soutěže a to jak po stránce formy, tak po stránce zranění hráčů. Letošní změna započítávání bodů není až tak podstatná. Pokud v minulé sezóně vypustila některá družstva zápasy v základní části, nyní se to asi nestane. Tento problém se ale může objevit v nástavbě. V případě větších bodových rozdílů mezi družstvy může toto svádět opět k vypuštění některých zápasů. A protože to budou zápasy v závěru sezóny, kdy se bude rozhodovat o všem, budou jakékoliv nečekané výsledky opět napadány, neboť budou ještě více do očí bijící. Co změníme potom?”

 

Partneři  

Hlavní partneři

Olomoucký kraj, město Přerov

Partneři

ČOS, HANEKE Přerov, Montáže Přerov, KDH AUTO, TIPSPORT,Otto Bock-Rehband,Jankusport,Protex s.r.o., Hummel,OCHI Inženýring, Select, PME

 

Informace o týmu

 

Soupiska družstva

Post

Jméno

Ročník narození

B

Štolcar Petr

1977

B

Vydra Michal

1988

B

Macháček Ivo

1990

LK

Heider Tomáš

1984

LK

Zedek Ondřej

1985

PK, PS

Pernička Tomáš

1980

PK

Mužík David

1991

PK,LK

Kopal David

1991

LS

Plšek Robert

1984

LS,PS

Hradil Michal

1981

SS

Hastík Viktor

1985

SS, Lk

Zemánek Kamil

1985

PS

Balon Radek

1988

PS,P

Valášek Mojmír

1977

P

Kovařík Radim

1977

P

Buček Robert

1985

 

 

 

Realizační tým

Trenér:

Miroslav Frank

Asistent:

Richard Buček

Vedoucí družstva:

Jiří Mužík

Lékař:

MuDr. Josef Václavek

Masér:

Lubomír Houser

 

Změny v kádru před novou sezónou

 

Přišli:

Viktor Hastík (Brno)

Odešli:

Martin Kavka (Karviná), Martin Potiška (ukončení činnosti), Michal Kosatík (přestup do V.Bystřice)

Hostují:

Robert Plšek (Holešov), Michal Vydra a Radek Balon (V.Bystřice)