Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.3.2020 otevřeno: 755 x

Dvě jarní kola v 1. lize: Dvě výhry zapsaly Jičín, Strakonice a Velká Bystřice

Po dvou kolech první ligy od startu jarní části soutěže došlo v tabulce k menším změnám. O dvě příčky si pohoršil tým Dvora Králové, který v únoru dvakrát prohrál, naopak polepšil si Náchod.

 

Tabulka první ligy mužů je na čele i ve svém středu velmi vyrovnaná. Strakonice nezaváhaly ani v jednom ze dvou jarních zápasů, a drží si tak své místo na čele. A to si výhru proti Bystřici pod Hostýnem vylepšili čtyřicítkou. Blýskli se především Wildt, Nejdl, Zdychynec a Říha, kteří nastříleli po sedmi, respektive šesti brankách. „Určitě se potvrdilo, že Bystřice není lehký soupeř, podzimní utkání s ní skončilo v náš prospěch o jediný gól. Nechápu, jak mančaft s takovým kádrem může být na posledním místě. Myslím ale, že pokud bude hrát stejně, půjde v tabulce nahoru a skončí v jejím středu. V náš prospěch rozhodl týmový výkon, jsme i mladší, máme víc odběháno, jsme na tom celkově lépe fyzicky. Určitě i víc trénujeme než soupeř. Směrem dopředu se nám dařilo, 40 gólů za zápas se hned tak nevidí, přestože toho hostující gólmani dost pochytali, měli jsme dost střelby, která propadla do branky. Obdrželi jsme 32 gólů, což je dost, ale řekl bych, že obrana pracovala dobře. Takže nechápu, jak jsme mohli inkasovat tolikrát. Nečekal jsem, že bude k vidění tolik branek,“ řekl po zápase za Strakonice Filip Kaiser.

Právě Bystřice pod Hostýnem se nachází na opačném pólu tabulky. Do jarní části tak vstupovali Bystřičané s velkým odhodláním a ambicí sbírat body a zajistit si záchranu. V prvním zápase na domácí půdě jim to vyšlo, tým Chodova smetli rozdílem jedenácti gólů 33:22. Do Strakonic ale zase tým odjížděl oslaben, do zápasu na půdě lídra tabulky nezasáhli „Zubřané“ Palát a Válek, a přestože Vlk s Hubem, Salvetem a bratry Tillerovými předvedli dobrý střelecký výkon, na strakonickou mašinu to nestačilo. „Přestože jsme i kvůli absenci našich zuberských pendlů, kteří ve stejný čas hráli zápas na Dukle, nastoupili v silně kombinované sestavě, podali jsme více než sympatický výkon. Favorit neměl nic jistého ještě deset minut před koncem, kdy vedl jen 30:28. Kluci bojovali, dřeli, hlavně Radovan Tiller hrál s obrovskou chutí. V samém závěru jsme ale podle očekávání kondičně uvadli. Když domácí dali dva tři góly z brejků, bylo rozhodnuto. Stydět se za výkon nemusíme. Naopak, o víkendu s takovým přístupem můžeme slavit úspěch. K dispozici by měly být i zuberské posily, proto v neděli od 11 hodin doma proti Vršovicím nic jiného než vítězství nebereme. Jsme na správné cestě za záchranou!“ hlásil trenér Bystřice Martin Žůrek.

 

Bystřice p. H. slaví výhru nad Chodovem. Bojuje o záchranu.| Foto: Alžběta StanovskáVelká Bystřice se představila dvakrát doma, navázala tak na poslední domácí zápas z podzimní části a i v těchto dvou vystoupeních před domácím publikem zapisovala výhry. A doma se svým fanouškům představí i o víkendu v souboji se Dvorem Králové. Odehraje tak čtyři domácí zápasy v řadě a může tak upevnit své místo ve vedoucí dvojici tabulky. V zápase s Vršovicemi si pořádně vylepšil statistiky David Mužík, když nastřílel jedenáct branek, z toho sedm ze sedmimetrových hodů. Spolu s Palátem z Bystřice pod Hostýnem vede tabulku střelců sedmimetrových hodů.

Zlín naopak dvakrát zajížděl na palubovky soupeřů – do Dvora Králové a právě do Velké Bystřice. Zatímco ve Dvoře Zlín i bez nemocného trenéra Mičoly vybojoval suverénní výhru 29:13, kterou střelecky dirigovali Šáš s Radkem Doleželem, jenž po návratu z německého angažmá nově kromě Zlína vypomáhá i v extraligové Kopřivnici, na půdě tabulkového souseda a momentálního protivníka už opět s trenérem v boji o medailové příčky prohrál 23:27. „Já se snad výhry venku nedočkám. Asi do Hustopečí pošlu kluky opět samotné,“ smál se trenér Jiří Mičola a pro Deník dodal: „Bohužel jsme nezachytili úvod a rychle prohrávali o tři až čtyři góly. Až se nám podařilo eliminovat rozehrávku zkušeného Tůmy, začali jsme stahovat. Přetahovaná i díky osobce právě na Tůmu trvala do 45. minuty. Na následnou šňůru čtyř branek se nám již nepodařilo adekvátně odpovědět, soupeři si zkušeně náskok pohlídal. Kluci nepodali špatný výkon, ale soupeř složený z kvalitních hráčů a mladíků ze zuberského sportovního centra byl lepší. V Hustopečích musíme opět zabrat.“

Hustopeče na jaře ještě nebodovaly. Nejprve doma prohrály s vedoucím týmem Strakonic, pak body nepřivezly z Vršovic, kam tým odjel v oslabené sestavě (30:33). Přestože Mrnuštík – vedoucí kanonýr tabulky střelců, s Tejzrem nastříleli po devíti brankách a dalších šest přidal Adam, na vyrovnanější střelecký výkon domácích Vršovic to nestačilo. Hustopeče drží pátou příčku, na níž se usadily během zimní přestávky, dotírá ale Chodov.

Ten si po porážce v Bystřici pod Hostýnem pořádně spravil chuť v domácím duelu s Náchodem. Východočechy rozstřílel vysoko 34:21, střelecky nejvíc při chuti byli Turek s Friedelem. Za Chodovem se drží pak další z pražských celků – Vršovice. Stejně jako Chodov Vršovičtí jednou zvítězili, bylo to v již zmíněném zápase s Hustopečemi, z Velké Bystřice přijeli v úvodním kole jarní části s prázdnou, snad i proto, že na Hanou Vršovice neodjely kompletní.

 

Foto: Robert Grim/facebook TJ JM Chodov Praha házená

 

Dvůr Králové a Náchod. Regionální sousedé se vedle sebe usadili i v tabulce 1. ligy a srovnali krok. Zatímco Dvůr Králové v jarní části zatím dvakrát prohrál – doma se Zlínem a v dalším kole pak i s předposledním Jičínem, Náchod urval dva body v měření se Vsetínem a právě Valachy v tabulce o příčku přeskočil, když se pořádně dařilo Cvejnovi s Fribergem, které podpořili dalšími deseti brankami dohromady Kosinka s Reslem.

 

Foto: Robert Grim/facebook TJ JM Chodov Praha házená

 

Ve spodních patrech se tak také bojuje o každý bod, nikdo nechce být tím, kdo bude na chvostu tabulky soutěž zachraňovat. Vsetínu se vstup do jara nevydařil. Přes zimu si hýčkal deset bodů z jarní části, v únoru k nim ale žádné další nepřidal. Bez bodů se vrátil z Náchoda, kam odjeli Vsetínští bez kanonýrů Poláška s Havranem, kteří pak doma s Litovlí nastříleli dohromady jedenáct branek, ovšem v celkovém součtu si Vsetín lépe než v Náchodě nevedl ani doma v souboji s Litovlí, když prohrál o šest branek. „Byl to prazvláštní zápas. Zažil jsme mnoho, ale dva tak rozdílné poločasy ne. Bohužel v tom prvním jsme dali jen sedm gólů a podali nejhorší výkon, co ve Vsetíně působím a dostali šišku. O přestávce jsme si něco vyříkali, kluci si to vzali k srdci a výrazně se zlepšili. Když jsme se dostali na rozdíl tří branek a vypadalo to na obrat, Litovel prokázal zkušenost. Začala proměňovat šance a více nám nedovolila. Soupeř vyhrál zaslouženě, naopak my se musíme probrat a v Jičíně podat diametrálně lepší výkon!“ hodnotil za Vsetín trenér Ľubomír Liba.

Předposlední pozici pak i nadále drží tým jičínského Béčka. A to i přesto, že v únoru sklidil všechny čtyři body, které byly ve hře. Nejprve zdolali aspiranta na medaile z Litovle a pak si dovezli výhru i ze Dvora Králové. Brankář Machalický dirigoval obranu Jičína, mladíci předvedli obrovské nasazení a odhodlání a ze dvora přivezli výhru 25:21.

 

1. liga mužů - 14. kolo - rozpis

TJ Tatran Litovel – Chodov 7. března 17:00
Náchod - HBC Strakonice 1921 7. března 17:00
Velká Bystřice - Dvůr Králové 7. března 17:30
HK Bystřice p.H. - S.Vršovice 8. března 11:00
Házená L.Hustopeče - HC Zlín 8. března 11:30
HBC Ronal Jičín "B" – Vsetín 8. března 15:00