Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.2.2020 otevřeno: 746 x

„Extraligový“ evropský pohár. V Challenge Cupu se utkají Češi proti sobě

Ve čtvrtfinále evropského Challenge Cupu se proti sobě postaví dva české týmy Dukla Praha a HCB Karviná, jediní dva zbývající čeští kluboví zástupci v pohárové Evropě. Rozhodl o tom v úterý dopoledne ve Vídni los Challenge Cupu.

 

Po úterním losu je jasné, že česká házená bude mít svého zástupce v semifinále Challenge Cupu. Ve čtvrtfinále se totiž spolu poměří extraligové týmy Dukly Praha a HCB Karviná. Pro týmy to bude už čtvrtý vzájemný souboj v sezóně. V tom prvním extraligovém vyhrála Karviná, v těch dalších dvou – v Českém poháru a extraligové odvetě - slavili výhru házenkáři Dukly Praha. O náboj tak bude postaráno i v této dvojici evropských pohárových duelů (hraje se systémem doma – venku, dva zápasy), v nichž se soupeři dobře znají.

První utkání se bude hrát na hřišti HCB Karviná o víkendu 21. až 22. března, odveta v Praze 28. až 29 března.

Rozlosovány byly přirozeně i zbývající tři dvojice čtvrtfinále Challenge Cupu. Ruský HC Victor se popere s rumunským CSM Bucuresti, Řekové z A.E.K. Athens HC uvítají AHC Potaissa Turda z Rumunska, islandský Valur se poměří s norským Halden Topphandball.

Los dále už rozhodl i o tom, kdo s kým se utká v semifinále. Vítěz českého čtvrtfinále se postaví proti lepšímu z týmů první čtvrtfinálové dvojice tedy Rusům z HC Victor nebo Rumunům z CSM Bucuresti.

 

A co na to samotní aktéři?

„Los jsme sledovali společně, samozřejmě jsme měli velkou radost, že nám vyšlo přání. Duklu jsme chtěli, už vzhledem k těm nedávným výsledkům. Jsme na ni nažhavení. Z hlediska výkonnosti to byl jeden z nejpřijatelnějších soupeřů, z hlediska ekonomického pak ten vůbec nejpřijatelnější. Navíc do Prahy určitě vycestujeme s našimi fanoušky, což by třeba do Ruska nebo Rumunska byl problém,“ těšilo například karvinského Michala Brůnu, který o poznání menší radost měl ze soupeře pro případné semifinále: „O co lépe vyšel čtvrtfinálový los, o to hůř vyšel ten semifinálový. Teď se ale soustředíme na Duklu, kterou známe a chceme jí oplatit poslední porážky. Rozhodovat bude momentální forma v daný den.“

„Ano, Duklu jsme si přáli, protože je finančně nejvýhodnější, akorát jsme také chtěli fanouškům nabídnout nějakého zahraničního soupeře. Ale i Dukla splňuje parametry kvality a atraktivity. Nevýhoda je, že se oba dokonale známe, takže se sotva něčím zaskočíme,“ dodal také trenér Karviné Marek Michalisko k momentu překvapení. „To u dalších soupeřů, kteří nás tolik neznají, bychom je překvapit mohli. Ale z ekonomického hlediska je to vysněný soupeř, to je bez debat,“ doplnil Michalisko.

„Myslím, že tentokrát je potřeba se na to podívat v širším kontextu. Vnímám tři pozitivní aspekty. První je finanční a logistický, protože z tohoto hlediska je Karviná to nejlepší, co jsme při losování mohli získat. Druhým aspektem je fakt, že Karviná je hratelný soupeř, máme reálnou šanci hrát o semifinále. Třetí pozitivum je to, že česká házená bude mít svého zástupce v semifinále evropského poháru. To je vynikající úspěch, který naváže na už tak dobrý výsledek, kdy máme v osmičce dva české kluby," komentoval los trenér Dukly Praha Daniel Čurda.

Připomněl ale zároveň, že tím Dukla přijde minimálně ve čtvrtfinále o šanci utkat se se zahraničním protivníkem. "Na druhou stranu je zde sportovní a motivační hledisko. Evropské poháry hrajeme pro možnost konfrontace s jinými házenkářskými styly, chceme ukázat hráčům, jak je na tom evropská házená, aby i oni měli příležitost ke srovnání. S týmy v lize se potkáváme pravidelně, je to už tak trochu rutinní záležitost. Evropa slouží k tomu, aby hráči zažili i jiné těžké situace a snažili se s nimi vypořádat, a to včetně motivace a velkého tlaku na výkon. Tím ovšem netvrdím, že v utkání s Karvinou motivace nebude. Jsme tradiční rivalové a myslím si, že tento dvojzápas může být něco jako finále ligy o titul, proto bude mít úplně všechno – emoce, tvrdost, nasazení na maximální hranici a skvělou atmosféru. Osobně bych si přál jiného soupeře právě z důvodu mezinárodní konfrontace, avšak tohle je realita a my se jednoznačně chceme porvat o postup,“ dodal Čurda. 

 

Čtvrtfinálové dvojice Challenge Cup 2019/2020