Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma

Házená v TV

22. 02. 2020 18:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - Talent M.A.T. Plzeň
27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
14.2.2020 otevřeno: 186 x

Pozvánka na „evropský“ víkend: Odveta v Lucembursku a zápas zimy v Karviné

Házenkáře Karviné a Dukly Praha čekají o víkendu odvetné zápasy evropského poháru. Zatímco Dukla si doma rozehrála osmifinále skvěle, Karviná bude dohánět tříbrankové manko. Ale na domácím hřišti se skvělými fanoušky v zádech. A to je hratelné.

 

Dukla odcestovala do Lucemburska v pátek ráno. A v dobrém rozpoložení, vždyť osmifinále si rozehráli výborně – drží třináctibrankový náskok. „Máme za sebou první poločas osmifinále Challenge Cupu. Celý tým předvedl opravdu kvalitní výkon proti soupeři, který byl totálně zaskočen. Fantastický Tomáš Petržala v bráně, solidní obrana a vynikající útok, vydařilo se nám všechno,“ ohlížel se za prvním odehraným zápasem trenér Dukly Daniel Čurda. A dodal: „Druhý zápas bude o poznání těžší, je potřeba si vše srovnat v hlavě a vytěsnit z ní domácí utkání a náskok, který máme. Pak budeme schopni uspět! Postup do osmičky bych bral jako vynikající výsledek a ukázku toho, že naše liga se začíná zvedat a že zde jsou hráči, kteří se mohou měřit i se soupeři na evropské úrovni.“

Soupeře nesmí podcenit, byť nepochází z házenkářsky „velké“ země. „Kdo tomu nerozumí, řekne si „Lucemburský mistr“. V jeho sestavě jsou však dva Chorvati, dva Francouzi, Dán, Bosňan, hráči se zkušenostmi z EHF Champions League. A my jsme jim nedovolili téměř nic! Toho si vážím a chci, abychom se prezentovali podobným výkonem i v odvetném utkání v Lucembursku. Zopakovat mimořádný a kvalitní výkon, který hráči předvedli v domácím utkání, bude velmi těžké, ale chceme se o to opět pokusit,“ uzavřel Čurda.

To Karviná si z Madeiry přivezla tříbrankové manko. „Kdyby mi takový výsledek nabídli před zápasem, asi bych ho uvítal. Velká škoda byla koncovka zápasu, kde jsme mohli ztrátu snížit na dvě nebo dokonce jednu branku. Každopádně si myslím, že nejsme úplně na ztracené pozici a budeme se chtít porvat o senzaci doma před vlastními diváky,“ řekla po návratu z portugalského ostrova zkušená opora Karviné Michal Brůna.

 

 

Tým si rozebral chyby z prvního zápasu, zdůraznil recept na hru portugalského týmu. „Hlavně v obranné fázi musíme realizovat to, co jsme si řekli a nedělní první zápas nám to vlastně jen potvrdil. Portugalský trenér v momentě, kdy viděl, že nemůže ubránit náš útočný systém 7 na 6, ve kterém jsme si vypracovali spousty vyložených šancí, vytáhl dvojité osobní bránění našich spojek, což je velmi nezvyklé. Chtěl tím dostat pod tlak hráče s horšími rozhodovacími schopnostmi na hřišti a donutit nás chybovat i v momentě kdy jsme byli v přesile. Na to se budeme určitě připravovat. V neposlední řadě musíme zlepšit zpracování míče a střelbu na brankovišti,“ analyzoval Brůna.

Tým bude hledat podporu taky u svých diváků. „I když jsou Portugalci ostřílení borci, myslím, že bychom je mohli v některých částech zápasu dostat, spolu s plnou halou, pod tlak. „Papírově“ soupeře musíme uznat jako lepšího a do toho prohráváme o tři góly. Nerad bych tipoval, kdo má jak velikou šanci. Bude záležet na hodně okolnostech. Myslím, že to bude tvrdý a takticky napínavý zápas,“ uzavřel Brůna.

 

Challenge Cup - osmifinále

AM Madeira Andebol SAD - HCB Karviná 9. února 2020 v 19.00 (Funchal, Madeira, Portugalsko) -výsledek 30:27 (15:13)
HCB Karviná - AM Madeira Andebol SAD 16. února 2020 v 10.30 (Karviná)

HC Dukla Praha – Red Boys Differdange 9. února 2020 v 19.30 (Praha) – výsledek 37:24 (18:14)
Red Boys Differdange - HC Dukla Praha 15. února 2020 v 18.00 (Oberkorn, Lucembursko)