Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.9.2019 otevřeno: 1509 x

Odstartovala první liga mužů, Strakonice na úvod deklasovaly loňského mistra ligy z Hustopečí

Byl to víkend vysokých výher. Desetibrankovou výhru si zapsaly týmy Litovle a Chodova, dokonce o dvanáct branek porazili hráči Strakonic Hustopeče.

 

Dvanáctka prvoligových týmů má za sebou úvodní duely sezóny. Dramatické a vyrovnané souboje sledovali diváci ve Vršovicích, které nakonec jen o dvě branky porazily Velkou Bystřici, a také ve Zlíně, kde rozdílem jediného gólu prohrál výběr Dvora Králové. První body v soutěži si zapsal i nováček ze Vsetína, doma přehrál Náchod poměrem 31:27.

Další tři duely skončily větší náloží. Rozdílem deseti tref prohrálo béčko Jičína v Litovli a Bystřice pod Hostýnem v Praze na Chodově. Rozhodující náskok si Chodov získal v druhé půli díky kvalitní obraně a zlepšené koncovce. Navzdory vysokému skóre podali vynikající výkony brankáři na obou stranách. Úplný debakl pak utržil loňský vítěz z Hustopečí v souboji se Strakonicemi, oslabené Hustopeče prohrály na jihu Čech 19:31.

 

Radost výběru Chodova. | Foto: FB TJ JM Chodov Praha házená

 

Strakonice si tak po zápase mohly pochvalovat. „Musím přiznat, že jsem si hodně oddychl. Nevěděli jsme, co na začátek sezony čekat, proto jsem rád, jak nám premiéra vyšla. Mám radost, že zápas dopadl jasným výsledkem v náš prospěch. Rozhodnout jsme mohli mnohem dříve, brzdily nás však chyby, což mě trochu mrzelo. Ale byl to první zápas…“ hodnotil zápas trenér Strakonic Michal Zbíral a dodal: „Hodně jsme se prosazovali rychlou střelbou zdálky a z rychlých protiútoků, což je přesně to, na čem chceme stavět v celé sezoně. A když jsme viděli, že hosté přijeli jen s dvěma hráči na střídání, o to víc jsme si řekli, že budeme rychleji běhat a rychleji zakončovat. Vyšlo to, soupeř fyzicky odešel a sázeli jsme hodně jednoduché góly. Ve výborném světle se předvedl Martin Říha, který má drajv, je silný ve hře jeden na jednoho, má super střelbu z podstřelu, dobře brání. Ale celkově musím zdůraznit, že bojoval celý tým, bojovnost a nasazení bylo vynikající.“

 

1. liga mužů - 1. kolo - výsledky

S.Vršovice - Velká Bystřice 31:29
TJ Tatran Litovel - HBC Ronal Jičín "B" 29:19
HBC Strakonice 1921 - Házená L.Hustopeče 31:19
Vsetín - Náchod 31:27
Chodov - HK Bystřice p.H. 36:26
HC Zlín - Dvůr Králové 24:23

 

1. liga mužů - 2. kolo - rozpis

HBC Ronal Jičín "B" - Dvůr Králové 28.9. 11:30
TJ Tatran Litovel - Vsetín 28.9. 17:00
Náchod - Chodov 28.9. 17:00
HK Bystřice p.H. - HBC Strakonice 1921 29.9. 11:00
Házená L.Hustopeče - S.Vršovice 29.9. 11:30
HC Zlín - Velká Bystřice 29.9. 16:00