Házená v TV

05. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Cement Hranice - Pepino SKP Frýdek-Místek
12. 11. 2019 20:05 hod. ČT Sport
KH ISMM Kopřivnice - Sokol Nové Veselí
20. 11. 2019 18:00 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Talent M.A.T. Plzeň - HCB Karviná
03. 12. 2019 20:05 hod. ČT Sport
STRABAG Rail Extraliga: Sokol Nové Veselí - HC Dukla Praha
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
11.6.2019 otevřeno: 739 x

Stříbro z desetiboje? Třešnička na dortu úspěšné sezóny, říká Malina

Druhé místo v Házenkářském desetiboji letos brali žáci ze Zubří. Trenér Josef Malina si pochvaluje především spolupráci se zuberskou základní školou a těší se na příští sezónu.

 

V Plzni vaši házenkáři vybojovali druhé místo v Házenkářském desetiboji. Jak tento úspěch hodnotíte?

Úspěch je to veliký. Je to třešnička na dortu naší výborné sezóny. Jsem rád, že to kluci takhle zvládli, protože sezóna byla dlouhá. Někteří naši hráči okusili i Žákovskou ligu starších žaků, takže toho měli za celou sezónu dost. Tento úspěch by ale nebyl bez celého realizačního týmu žáků, jak starších, tak i mladších, kteří vzájemně spolupracují na rozvoji hráčů. Také musím zmínit rodiče hráčů, bez jejich spolupráce a podpory by to nešlo.

 

Jaká byla vaše cesta soutěží?

Abych pravdu řekl, tak jsme přímo postoupili do finále. Náš Zlínský kraj měl hrát kvalifikaci s Jihomoravským krajem a tu kvalifikaci z nějakého důvodu nehráli. Poté jsme viděli na svazových stránkách, že ve finále je Telnice, tak jsme s tím už nepočítali. Později jsme se dozvěděli, že Telnice nepojede, tak byla řada na nás. Jsme nakonec moc rádi, že jsme se mohli zúčastnit.

 


Připravuje se váš tým na Házenkářský desetiboj nějakým speciálním způsobem?

Nějak extra se na Házenkářský desetiboj nepřipravujeme. Ty disciplíny, které na desetiboji jsou, jsou víceméně obrazem dotyčného hráče, jeho všestrannosti. U nás v klubu trénujeme tak, aby se kluci rozvíjeli ve všech směrech, nejen v házené. V tom nám pomáhá i to, že výborně spolupracujeme s místní Základní školou. Máme házenkářské třídy a v tělocviku a pohybových hrách se učitelé věnují například gymnastice, atletice, různým pohybovým hrám apod. Komunikace mezi klubem a školou je důležitá. My trenéři víme, že když například ráno ve škole kluci rozvíjeli rychlost, tak odpoledne na hale se můžeme věnovat dalším věcem.


Můžete přiblížit, zda a čím je pro vás Házenkářský desetiboj specifickou soutěží?

Specifický je v tom, že se nesoutěží jen v házené. Je dobré vidět porovnání ve všestrannosti kluků mezi ostatními kluby. Různé disciplíny Desetiboje nám vlastně ukazují, kde máme rezervy, kde naopak jsme silní atd. V tomhle věku není vše jen o házené jako takové, ale musíme se rozvíjet právě v činnostech, které byly i součásti Desetiboje.


Malí házenkáři navíc dostali ocenění z rukou Petra Štochla. Byl to pro ně zvláštní zážitek? Jak probíhaly oslavy?

To bylo úplně super. Myslím, že od takové ikony české házené to musí být pro hráče určitě zvláštní zážitek. Pan Štochl se s námi i vyfotil, tak to kluky taktéž potěšilo. Navíc tam byl i bývalý hráč Zubří Jakub Douda – čerstvý mistr extraligy, takže kluci byli rádi i za něj, že ho mohli vidět a vyfotit se. Oslavy probíhaly tak, že jsme kluky před odjezdem vzali ještě do Obchodního centra a pak jim těsně před nástupem do vlaku náš vedoucí Reňa Dořičák koupil ledovou tříšť, tak to měli nápoj, aby mohli zapít, nebo spíš vlastně „vysrkat“ to druhé místo. (smích) Jinak velké oslavy celé sezóny spolu s rodiči jsme měli minulý pátek, kde si prvně kluci zablbli na paintballu a pak jsme opékali u školy i s rodiči špekáčky a ukončili tak sezónu.


Co čeká tým v té další sezóně? A čeká hráče nějaký házenkářský program i o prázdninách?

Kluci ročníku 2006 přechází do starších žáků, tam se budou učit novým věcem a já jim držím palce, aby ten přechod všichni zvládli. No, a my budeme pokračovat s ročníky 2007 a s novými borci co přijdou z minižáků. Budeme se snažit pracovat opět co nejlépe na rozvoji všech hráčů tak, aby se něco nového naučili a hlavně aby se házenou bavili. Někteří kluci v červenci jedou na Handball camp a v srpnu už začíná příprava na sezónu 2019/2020.