Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
23.5.2019 otevřeno: 1160 x

Je to výsledek pětileté práce celého týmu i dobrého nastavení klubové koncepce, říká ke 3. místu v Žákovské lize Přerovský

Malým olomouckým házenkářům se letos dařilo. V Žákovské lize vybojovali třetí místo a jsou tak velkou nadějí dalšího rozvoje mužské olomoucké házené. Za úspěšnou sezónou se ohlédl trenér HBC Olomouc 1966 Martin Přerovský.

 

Týmu HBC Olomouc 1966 patří po skončení Žákovské ligy 3. místo – v celé soutěži prohráli vaši házenkáři jen ve třech zápasech. S výsledky tedy panuje v týmu spokojenost?

HBC Olomouc považuje 3. místo v dlouhodobé soutěži, kterou je Žákovská liga, za mimořádný úspěch, který nám všem v oddílu momentálně ještě ani nedochází. Povedlo se něco, co se taky nemusí povést dalších x let. Tento výsledek je vyvrcholením pětiletého snažení celého týmu, ale taky výsledkem nastavení jasné koncepce práce s mládeží v celém oddíle. Celá sezóna starších žáků byla nastavena na úspěch v Žákovské lize, proto sezóna musí být považována za úspěšnou. Ano, prohráli jsme třikrát, v tomto věku je ovšem výkonnost hráčů jako na houpačce a udržet je ve formě po celou sezónu je takřka nemožné, navíc dvě prohry přišly v období, kdy jsme nebyli úplně dobře připraveni, a to v lednu tohoto roku.


Je některé z utkání, které považujete za nejvydařenější a některé, které bylo třeba nejtěžší?

Nejvydařenější byly paradoxně prohra se HC Zubří a remíza s HC Dukla Praha, tedy zápasy proti týmům, které skončily v soutěži před námi. V těchto utkáních jsme ukázali, že se opravdu dokážeme měřit s těmi nejlepšími oddíly v této republice. Nejtěžší utkání bylo utkání s Libercem, kde jsme ještě 5 minut před koncem prohrávali o 4 góly, ale nesmírnou bojovností, chutí zápas zvrátit, jsme v poslední sekundě vyválčili remízu. V tento okamžik náš realizační tým poznal, že tým má svůj charakter.


V čem spočívá síla tohoto družstva? Je tým něčím zvláštní nebo se opírá o silné talenty?

Síla tohoto družstva je zcela určitě v jeho šíři, což je základní stavební článek, který jsme v oddíle nastavili. Jako trenér jsem si mohl vybírat z 25 hráčů, což je už dostatečný počet ke kvalitní přípravě na jednotlivá kola Žákovské ligy. Právě proto jsme mohli odehrát poslední dvě kola Žákovské ligy i bez několika stálých hráčů tohoto týmu. Je ovšem potřeba dodat, že tým má především v hráčích ročníku 2004 několik individualit, které tým táhnou. A to jsou Adam Přerovský, Michal Janota, Adam Vladař, Vít Hájek, Pavel Ogoun a Šimon Horenský. Velmi nerad někoho vyzvedávám na úkor kolektivu, ale tito kluci si to zaslouží za svůj mimořádný vztah k házené. Důkazem je jejich docházka na tréninkové jednotky, která se blíží 95 %. Chtěl bych ovšem dodat, že i tito talenti mají před s sebou ještě dlouhou cestu, která nebude zcela určitě jednoduchá.


Může být tento úspěšný tým do budoucna příslibem dalšího rozvoje olomoucké házené?

Pevně v to doufáme. Už hráči ročníku 2002, který letos bez porážky vyhrál svou skupiny II. ligy mladšího dorostu jsou velkým příslibem. Je ovšem potřeba dodat, že samozřejmě naše výkony neušly pozornosti TCM a 4 hráči z toho týmu odcházejí rozvíjet své schopnosti do těchto tréninkových středisek. My jenom doufáme, že jejich přístup a vztah k házené dodají potřebný impuls k práci i mladším spoluhráčům a budou se do Olomouce vracet pomáhat rozvíjet výkonnost i dalším, což máme od všech přislíbeno. Poté, co jsme výrazně zlepšili práci s kategorií žactva, se v dalších letech v oddíle zaměříme na dorosteneckou kategorii, kde máme největší úbytek hráčů a všichni víme, házenkářská kariéra se rozhoduje v dorostenecké kategorii a tady cítíme rezervy.

 

Co čeká tým v příští sezóně?

Tým bude příští sezónu úplně nový, 12 hráčů odchází do mladšího dorostu, 11 hráčů ročníku 2006 do tohoto týmu přijde. Takže vše začne znovu, ale v podobných počtech hráčů jako v letošní sezóně a to je základ. Samozřejmě v ročníku 2005 není už tolik talentovaných hráčů jako v ročníku 2004, ale to vůbec nevadí, kluky házená baví, chodí na tréninky, chtějí se učit, rozvíjet a kdo ví, co bude po prázdninách :-) Chci ale také poděkovat celému realizačnímu týmu, který se základem tohoto týmu strávil 5 let svého života. A když se za ním ohlédneme, jsem rád, že jsme si to všichni společně užili a že jsme snad kluky něco naučili. Všem moc děkuji.