Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.2.2019 otevřeno: 1603 x

Nový realizační tým i mentální příprava. Náchod na jaře zabojuje o udržení v první lize

Předposlední místo tabulky 1. ligy mužů patří Náchodu, s posledním Zlínem vychází zatím bodově na rovno. Do jarní části jdou s jiným trenérem.

První liga je časově náročná. Jak přiznává řada prvoligových týmů, dlouhé cestování po celé republice klade na hráče i realizační týmy v amatérských podmínkách velké nároky. „Časová tíseň a vysoké pracovní vytížení se odráží i v postavení v tabulce našeho družstva po podzimní části sezony. Hráči jsou profesně velmi vytíženi, s čímž se prostě v dnešní hektické době nedá nic dělat, pouze se tomu přizpůsobit. Ze stejných důvodů ukončil činnost u družstva i pan trenér Bílý, kterému děkujeme za jeho odvedenou práci a především za čas, který věnoval náchodské házené,“ řekl za tým Náchoda Jan Kosinka.

 

 

Do jarní části povede družstvo dvojice trenérů Jan Kosinka a David Novohradský, který je též trenérem staršího dorostu. „Volíme tuto variantu, neboť chceme i nadále do družstva mužů zapojovat hráče staršího dorostu. Snažíme se, aby kádr především tvořili domácí odchovanci, a ať to zní všelijak, jsme na to snad i pyšní,“ dodal Kosinka.

V lednové a únorové přípravě volili Náchodští zaběhnutý systém. „V organizaci přípravy jsme nic oproti minulým letům neměnili, pouze jsme začali více pracovat v pozitivním slova smyslu na psychice hráčů tak, aby se nám všem vrátila radost ze hry, utvořila se ta správná parta, která při sobě drží při vítězstvích, ale i prohrách. Tento trend se podařil nastolit již na podzim a myslím, že v druhé polovině podzimní části to poznali i fanoušci, kteří nás začali více povzbuzovat, a především družstvo hnali ke dvěma výhrám. Bohužel jediným. Ve Dvoře a doma proti rezervě Jičína, za což jim samozřejmě i touto cestou děkujeme,“ ohlédl se za podzimem Kosinka a dodal: „No, a jaký je cíl před námi? Samozřejmě zachovat Náchodu i pro příští sezonu prvoligovou příslušnost.“
 

Výsledky družstva TJ Náchod

1. Náchod - Házená L.Hustopeče 20 : 23
2. HC Zlín - Náchod 32 : 31
4. HK Bystřice p.H. - Náchod 35 : 28
5. Náchod - Velká Bystřice 22 : 28
6. HBC Strakonice 1921 - Náchod 28 : 21
7. Náchod - Maloměřice 25 : 27
8. S.Vršovice - Náchod 28 : 24
9. Náchod - HBC Ronal Jičín "B" 32 : 23
10. Dvůr Králové - Náchod 19 : 22
11. Náchod - Chodov 29 : 38