TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
19.2.2019 otevřeno: 1251 x

Pomýšleli jsme na lepší umístění, na jaře budeme chtít čtvrté místo vylepšit, říká strakonický trenér Zbíral

Loňský účastník Extraligy v letošní sezóně opět hledal svou pozici mezi týmy první ligy. Nevede si špatně. V polovině soutěže je čtvrtý a dotírá na medailisty. Ve Strakonicích ale nejsou spokojení.

Na průběžně třetí Maloměřice ztrácí Strakonice jediný bod. S tím ale ve Strakonicích nejsou spokojeni. „Po loňské účasti v extralize jsme před začátkem sezóny pomýšleli na lepší umístění. Se 4. místem určitě nejsme spokojeni a v jarní části soutěže se to pokusíme vylepšit,“ říká jednoznačně trenér Strakonic Michal Zbíral. Zbíral v říjnu vystřídal u týmu trenéra Romana Marienku.

Právě souboj s třetími Maloměřicemi ale považuje Zbíral za vůbec nejpovedenější utkání podzimu. „Nejlepší utkání bylo doma proti Maloměricím, nejhorší poslední utkání ve Velké Bystřici, kde se nám nedařilo takřka nic,“ ohlédl se Zbíral a kriticky dodal: Obecně nám nevyhovují soupeři, kteří jsou silově vyspělejší. Bohužel, to jsou týmy z poloviny ligy.“

 

 

Družstvo se muselo vyrovnat s personálními změnami, které vyplynuly ze sestupu. „Ukázalo se, že změny, které v týmu nastaly po konci minulé sezóny, byly znát více než se očekávalo. A tým trápil hlavně útok,“ řekl Zbíral. Výkony družstva se tak opíraly především o několik klíčových postav. „Očekávanou oporou se stal Adam Nejdl, který má za sebou obrovský pokrok. Tým nadále táhne kapitán Martin Mošovský a zezadu je dobře doplňuje Jindřich Mráz v bráně. Dobrou práci na křídlech odvádí i Ondřej Lansinger a Michal Krejčí,“ jmenoval některé ze svěřenců kouč.

Ten se s týmem snažil v zimě ladit hlavně klíčový nedostatek družstva. „Zimní příprava byla zaměřena hlavně na sílu, kde stále máme co dohánět. Absolvovali jsme blok 30 tréninkových jednotek v domácích podmínkách a dva přípravné zápasy proti Fichtelgebirge,“ popsal Zbíral program zimní přestávky.

Ambice družstva ale zůstávají stejné. Medailové. „Cíle pro tuto sezónu se nemění, potřebujeme zapracovat do kádru mladé hráče kteří se musí postupně propracovat k tahounům mužstva. Cílem pro jaro je ještě vylepšit svoji pozici v tabulce,“ uzavřel Zbíral.

 

Výsledky družstva HBC Strakonice 1921

1. HBC Strakonice 1921 - Chodov 24 : 35
2. HBC Strakonice 1921 - Maloměřice 27 : 24
3. S.Vršovice - HBC Strakonice 1921 23 : 23
4. HBC Strakonice 1921 - HBC Ronal Jičín "B" 29 : 20
5. Dvůr Králové - HBC Strakonice 1921 22 : 28
6. HBC Strakonice 1921 - Náchod 28 : 21
7. Házená L.Hustopeče - HBC Strakonice 1921 26 : 24
8. HBC Strakonice 1921 - HC Zlín 33 : 24
10. HBC Strakonice 1921 - HK Bystřice p.H. 26 : 25
11. Velká Bystřice - HBC Strakonice 1921 31 : 27