Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma

Házená v TV

27. 02. 2020 17:00 hod. ČT Sport
Sokol Nové Veselí - KH ISMM Kopřivnice
02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.2.2019 otevřeno: 1035 x

Slušelo by nám být o jednu až dvě příčky výše, říká trenér Bystřice pod Hostýnem Žůrek

Bystřičtí házenkáři se v polovině soutěže nachází přesně v polovině tabulky první ligy. Družstvo z Podhostýna na hřišti táhnou bratři Tillerové a pivot Salvet, i tento tým se ale postupně omlazuje a těží z dobré spolupráce s nedalekým Zubřím.

Šestá příčka patří během zimní přestávky týmu Bystřice pod Hostýnem. „Myslím si, že umístění týmu po polovině soutěže je obrazem reality. Nemáme žádné smluvní hráče a trénujeme pouze dvakrát týdně a to ještě někdy ve velmi omezeném počtu. Takže s pozicí týmu v tabulce jsem částečně spokojen, ale slušelo by nám být o 1 až 2 příčky výše,“ říká trenér Bystřičanů Martin Žůrek.

Během podzimních bojů tým podle jeho tvrzení odehrál velmi kvalitní zápasy, potýkal se ale i se zásadními výpadky. „Velmi slušná utkání z našeho pohledu byla ta poslední dvě domácí s Velkou Bystřicí a zejména s Maloměřicemi, ve kterých jsme dominovali hlavně v obranné činnosti. Dokázali jsme spolupracovat jak ve dvojicích, tak i kompaktně jako celá obrana. Naopak velmi nepovedené utkání bylo doma s Jičínem B, který nás donutil svou agresivní vysunutou obranou k triviálním chybám,“ konkretizoval Žůrek.

 

 

Dlouhé cestování srovnatelné s Extraligou, které s sebou první liga přináší, i pracovní možnosti týmu družstvo silně omezují, i tak se daří sehrávat kvalitní výsledky. „Samozřejmě pracovní a školní povinnosti nás neustále limitují, zejména v tréninku a bohužel i v některých zápasech. Ale určitě nejsme jediný tým, který s tímto problémem bojuje. I tak dokázal tým několikrát zabojovat a ve Strakonicích jsme v sedmi hráčích sahali po bodu,“ uznává Žůrek.

Střelecký drží tým dvojice Jiří Tiller (který na podzim opět nakoukl v Zubří do extraligy) – Matěj Salvet. „Velmi důležitým hráčem je mozek týmu Radovan Tiller a z mladých hráčů velmi dobře zapadl, zejména v obraně Hybner, který se velmi dobře doplňuje s Gábrižem,“ jmenuje silný základ Žůrek, ale vzápětí dodává: „Vzhledem ke zdravotním problémům našich brankářů jsme obnovili hostování Dana Krupy a nadále jsme prodloužili hostování několika zuberským hráčům a jsem spokojen, že funguje naše vzájemná spolupráce.“

 

Bratři Tillerové.

Tým během zimní přestávky neabsolvoval žádné soustředění, hráči se připravovali v domácích podmínkách. „Zimní příprava začala kondičním "osvěžením", zaměřeným zejména na výbušnost a dynamiku pohybu a částečně i sílu a silovou výbušnost,“ popsal Žůrek, který už s týmem vyhlíží start jarní části a úvodní zápas proti Vršovicím, sousedovi v tabulce. „Naším cílem pro jarní část sezóny je porážet týmy z čela tabulky, se kterými hrajeme většinou doma, a dovézt nějaké body i z venku, posunout se v tabulce o jednu až dvě příčky výše a "pošilhávat" po bedně,“ uzavřel Žůrek.

 

Výsledky družstva HK Bystřice p.H.

1. S.Vršovice - HK Bystřice p.H. 24 : 26
2. HK Bystřice p.H. - HBC Ronal Jičín "B" 18 : 28
3. Dvůr Králové - HK Bystřice p.H. 20 : 16
4. HK Bystřice p.H. - Náchod 35 : 28
5. Házená L.Hustopeče - HK Bystřice p.H. 29 : 23
6. HK Bystřice p.H. - HC Zlín 28 : 23
8. Chodov - HK Bystřice p.H. 29 : 18
9. HK Bystřice p.H. - Velká Bystřice 23 : 20
10. HBC Strakonice 1921 - HK Bystřice p.H. 26 : 25
11. HK Bystřice p.H. - Maloměřice 31 : 24

 

Trenér Žůrek.