TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.1.2019 otevřeno: 444 x

„Nepředvedli jsme špatný výkon, nestačilo to. Rozdíl tří branek neznamená ale v současné házené skoro nic,“ říká trenér Čurda

První zápas finále Českého poháru vyšel lépe Karviné, teď je ale na programu odveta a házenkáři Dukly Praha neskládají zbraně. Stačí zlepšit efektivitu střelby a snížit počet nevynucených chyb a Pražané vidí šanci na úspěch.

„V prvním finále jsme nepředvedli špatný výkon, přesto to nestačilo,“ řekl trenér Dukly Praha Daniel Čurda a dodal: „Karviná ukázala svoji sílu, v domácím prostředí je ještě lepší a soupeře zde většinou přehraje rozdílem třídy.“

Sílu soupeře i jeho výhodu domácího prostředí si tak Dukla dobře uvědomuje, sama ale už tuší recept, který by jí mohl k trofeji pomoci: „My potřebujeme zlepšit střeleckou efektivitu, kde jsme měli určité rezervy a také snížit počet nevynucených chyb. Pokud se nám to podaří, tak si myslím, že stále máme šanci hrát vyrovnanou partii. Rozdíl tří branek neznamená v současné házené téměř vůbec nic. Chceme se soustředit na náš výkon a posunout ho oproti prvnímu finále o kousek výš,“ burcuje Čurda.

Psychickou pohodu pražské kabiny přiblížil i křídelník Jakub Kastner. „Do odvety si sice vezeme ztrátu tří branek, ale určitě se do Karviné, která doma ´bude muset´, jedeme poprat o výhru. Je to finálový dvojzápas a my v poločase prohráváme o pouhé 3 branky. Když oproti prvnímu utkání zlepšíme útočnou hru a hlavně proměňování, může se stát na hřišti cokoliv, včetně našeho vítězství potřebným rozdílem. Čeká nás velice těžký, ale rozhodně ne nemožný úkol,“ uvědomuje si zkušený dukelský kanonýr.

Druhé utkání finále Českého poháru mužů je na programu 22. ledna v 18 hodin v Karviné. Utkání bude s komentářem Jaroslava Hudečka snímáno na čtyři kamery a vysíláno na portálu TVcom.
 

22. ledna 2019 HCB Karviná - Dukla Praha (hráno v Karviné) - zde