TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.1.2019 otevřeno: 484 x

Na pohárové finále už v úterý. Karviná zbrojí k zisku první trofeje sezóny

Z prvního duelu vyšli házenkáři Karviné s tříbrankovým náskokem. Teď jej chtějí spolu s výhodou domácího prostředí přetavit v celkové vítězství a zisk poháru.

V prvním utkání se oba celky utkaly netradičně v Kutné Hoře, kterou Dukla využila jako domácí pole. Úspěch ale tato palubovka Pražanům nepřinesla a do odvety tak jdou s náskokem házenkáři Karviné. „Vyhráli jsme v těžkém utkání na Dukle a tak máme dobrou výchozí pozici. Nicméně pořád je za námi jen jeden krok k zisku poháru a čeká nás druhý, ještě těžší,“ uvědomuje si trenér Karviné Marek Michalisko. Podle něj bude jejich soupeř pro odvetu dobře nachystán. „Dukla se určitě na odvetu připravuje a vzhledem k tomu, že už nemá opravdu co ztratit, tak čekám, že půjde do odvety s ještě větším důrazem, než šla do prvního zápasu. Nečeká nás nic lehkého a čekám ještě těžší zápas, než byl ten v Kutné Hoře,“ dodal Michalisko.

To Jan Užek hlásí, že v karvinské kabině panuje dobrá nálada a hráči už odvetný souboj vyhlížejí s nadšením. „Všichni v týmu se těšíme na úterní odvetu finále. Je to první vrchol sezóny a chceme samozřejmě uspět. Dovezli jsme si náskok, což je fajn, ale doma se bude začínat zase za stavu 0:0,“ líčí Užek a zároveň vyzývá k velké koncentraci na dukelské silné zbraně: „Musíme se připravit na dukelskou spolupráci s pivotem, ta nám dělala problémy. A také si trochu více pohlídat Patzela, ten hrál také dobře. Když zlepšíme náš střední blok v obraně a vyvarujeme se zbytečných technických chyb, mohlo by to v úterý dopadnout dobře.“

Druhé utkání finále Českého poháru mužů je na programu 22. ledna v 18 hodin v Karviné. Utkání bude s komentářem Jaroslava Hudečka snímáno na čtyři kamery a vysíláno na portálu TVcom.
 

22. ledna 2019 HCB Karviná - Dukla Praha (hráno v Karviné) - zde