TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.1.2019 otevřeno: 605 x

Budweis Starnet CUP 2019 podpoří Nadaci pro transplantace kostní dřeně

Mezinárodní házenkářský turnaj, jehož hlavními účastníky jsou české a moravské týmy 1. ligy mužů, podpoří Nadace pro transplantace kostní dřeně. A to nejen finančně. I další házenkáři se rozhodli zapsat do registru dárců kostní dřeně.

Budweis Starnet CUP 2019. Mezinárodní turnaj v házené mužů oživí reprezentační přestávku v soutěžích na jihu Čech. Do Českých Budějovic se v sobotu 26. ledna 2019 sjedou tři týmy 1. ligy mužů - Házená Legata Hustopeče, SHC Maloměřice Brno a Házená TJ Sokol Praha Vršovice, které doplní rakouský celek SK Keplinger-TRAUN.

Od ostatních přípravných turnajů se ale ten českobudějovický má něco navíc. „Součástí této akce bude možnost dobrovolné registrace mezi dárce kostní dřeně. Zajistili jsme přítomnost lékařky na této akci, která bude provádět odběry vzorků přímo v místě konání, a tak doufáme, že se najde co nejvíce lidí, kteří by rádi pomohli,“ říká za pořadatele Matěj Jiránek a dodává: „Mimo jiné i veškerý výtěžek z akce poputuje ve prospěch Nadace pro transplantace kostní dřeně, která je zároveň zřizovatelem registru dárců kostní dřeně. Tato akce navazuje na loňské utkání v rámci Českého poháru, kde se nám na konto nadace Haima (nadace na podporu dětí s poruchou krvetvorby) podařilo vybrat 21 000 Kč. V lednu bychom rádi tuto částku překonali i s tím, že by se nám podařilo sehnat nějaké dobrovolné dárce navíc kromě celého mužského týmu našeho oddílu.“

Tým českobudějovických házenkářů se totiž rozhodl společně zapsat do registru dárců kostní dřeně. V jejich rozhodnutí je podpořili i další házenkářští kolegové a pořadatelé věří, že se připojí i návštěvníci. „Zápis do registru dárců kostní dřeně zatím potvrdili i někteří hráči z klubu SHC Maloměřice Brno, za což jim děkujeme. S ostatními týmy zatím jednáme. Rádi bychom tak rozšířili nejen konto nadace, ale i seznam dárců,“ vysvětluje Jiránek.

Turnaj se uskuteční v sobotu 26. ledna 2019 v hale TJ Lokomotiva České Budějovice.