Házená v TV

26. 05. 2019 10:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019 20:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019 17:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.11.2018 otevřeno: 650 x

Karviná si veze do odvety jen minimální ztrátu

Jen jednobrankovým rozdílem zvítězili Maďaři z Balatonfüredi KSE v Karviné. Český mistr si tak do odvety veze velmi nadějný výsledek.

Pohár EHF - 3. kolo

KCB Karviná - Balatonfüredi KSE 33:34 (16:20)

První utkání 3. kola evropského poháru odehráli házenkáři Karviné v neděli na karvinské půdě s maďarským týmem Balatonfuredi za obrovské podpory fanoušků. Již v prvních minutách zápasu se maďarský tým ujal vedení. První poločas skončil jasným čtyřgólovým náskokem týmu Balatonfuredi. Ovšem karvinští hráči se nehodlali vzdát a bojovali statečně. Po patnácti minutách druhé půle se zdálo, že by HCB Karviná mohla vyrovnat. Ale domácí bohužel neproměnili pár šancí a udělali i mnoho zbytečných chyb, maďarský tým byl dobře připraven. Utkání skončilo pouze s jednobrankovým vedením týmu Balatonfuredi.

Výrazným domácím hráčem byl Jan Zbranek, kterému se podařilo vystřelit 8 branek. Nejúspěšnějším maďarským hráčem byl Zoltan Szita, který si rovněž zapsal 8 branek. Karvinský klub tak nenavázal na úspěšnou šňůru bez prohry.

Další utkání proběhne v Maďarsku a to příští neděli 25. listpadu v 16:00. Ještě tam nějaká šance na postup je. Nezbývá než celému týmu držet palce a popřát jim pevné nervy a mnoho štěstí při dalším utkání.

Nejlepší střelci: Zbranek 8, Nedoma 7, Monczka 4/2 - Szita 8, Topic 7, Mathe 4. Rozhodčí: Lindenbaum, Laron. Delegát: Jović. Sedmimetrové hody: 4 (2), 1 (0). Vyloučení: 4-7 Diváci: 1501.

Marek Michalisko, trenér HCB Karviná: "Byl to mnohem těžší zápas, než v předchozím kole. Tým je o level výš. O některých maďarských hráčích ještě uslyšíme. Už teď je jich pár hrajících v maďarské reprezentaci. Pro nás to byl super zápas. Takové zápasy nás posunou dál. Z takových zápasů se učíme něco dalšího. Maďarský tým je na tom fyzicky velmi dobře. Chtěli jsme vyhrát, ale bohužel se nezadařilo. Nemůžu klukům vytknout nic, opravdu dřeli na krev. Měli jsme střelecký výpadek, ten nás hodně přibrzdil."

Jan Zbránek, hráč HCB Karviná: "Spokojeni být můžeme, pro fanoušky nádherný zápas. Myslím si, že zápas nakonec dopadl celkem dobře. Nedali jsme pár vyložených šancí. Maďaři vyměnili brankáře a to nás zlomilo, ale v posledních dvou minutách jsme to dotáhli. Obrana nebyla špatná, ale ten první poločas se nám příliš nedařilo. Soupeř je velice kvalitní. Výsledek, který jsme uhráli bylo díky naší bojovnosti."

Csoknyai Istvan, trenér Balatonfuredi: "Zápas byl velmi zdařilý. My jsme si přijeli pro výhru a tu jsme také získali. Ale tým HCB Karviná nám to nedal zadarmo. Uvidíme jaká bude odveta. Ale myslím si, že jsme na tom fyzicky hodně dobře."

 

Foto: Ivo Dudek