TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
9.7.2018 otevřeno: 1022 x

Na Partille bojovali házenkáři Sokola Úvaly a Dukly Praha

Jeden z největších házenkářských festivalů světa nesl i letos také českou stopu. K chlapecké kategorii reprezentovali českou házenou házenkáři Sokola Úvaly a Dukly Praha.

 

Kompletní výsledky všech týmů najdete zde.

 

Tým Sokola Úvaly nastoupil na Partille Cupu v kategoriích B13, B14, B15, B16 i B18. Nejmladší házenkáři v kategorii B13 vybojovali v základní skupině čtvrté místo a následně dokráčeli do čtvrtfinále, kde podlehli švédskému Täby HBK, konečnému vítězi turnaje v této kategorii.  Tým nastupující v kategorii B14 zakončil základní skupinu na třetím místě jen za švédským a norským týmem Norrköpings HK a Runar IL, v play-off však tým vypadl hned v prvním zápase, kde tým Úval nestačil na soupeře z Moskvy. Stejně se vedlo i házenkářům Úval B16, v prvním utkání play-off prohráli Češi se Švédy z Kärra HF 7:18.

O jedno utkání dál dokráčeli házenkáři Úval v kategorii B15. Po čtvrtém místě v základní skupině družstvo skončilo v osmifinále v souboji s švédským Lugi HF. Nejstaršímu výběru, úvalským dorostencům v kategorii B18, se turnaj nevydařil tak, jak jeho klubovým spoluhráčům. V základní skupině skončili poslední bez jediného bodu a v play-off je pak vyřadilo švédské Tyresö.

 

 

V kategorii minižactva Dukelští vyrazili rovnou se dvěma týmy. Dukla 4 odehrála ještě jeden zápas v B skupině, hráči zde poprvé nabírali zkušenosti a předvedli opravdu snaživé výkony. Dukla 6 se dostala až do čtvrtfinále, kde narazila na silného soupeře z Chorvatska a tým se nakonec umístil na 5. - 8. místě z celkového počtu 39 týmů. Mladší žáci ročníku 2006 se také dostali až do čtvrtfinále, kde sehráli těžký zápas s Chorvaty. I oni se tedy nakonec umístili na skvělém 5. - 8. místě ze 48 týmů. Mladší žáci ročníku 2005 také narazili na svého věčného dánského rivala a berou stejné umístění ze 66 týmů.

V kategorii starších žáků Duklu zastupovaly také dva týmy. Dukla 4 postoupila v B skupině do čtvrtfinále, kde podlehla Dánům o jediný gól. Dukla 6 taktéž padla o gól v osmifinále s domácím Savehofem. Celkově v této kategorii vstoupilo do turnaje 88 týmů. Mladší dorost vyřadili Němci o pouhý gól v prvním utkání play-off. V jejich kategorii do turnaje nastoupilo neskutečných 94 týmů. Starší dorost Dukly Praha prohrál se v osmifinále se švédským výběrem.