TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
4.7.2018 otevřeno: 2804 x

České týmy budou bojovat v evropských soutěžích

Přihlášky do evropských soutěží pro příští rok se uzavřely. Českou házenou budou na evropské scéně v příští sezóně reprezentovat týmy Dukly Praha, Karviné a Plzně, v ženské kategorii pak Slavia a Most. Ani letos se ale žádný z českých týmů nepředstaví v Lize mistrů.

Tři mužské a dva ženské týmy budou v nadcházející sezóně bojovat na evropské klubové scéně o co nejlepší výsledek. Český mistr, HCB Karviná, nastoupí v evropském Poháru EHF (EHF Cup), stejně tak v Česku stříbrný Talent Plzeň. Tým Dukly Praha pak zabojuje v evropském Vyzývacím poháru – Challenge Cupu.

Pro Karvinou to bude velký návrat na evropskou scénu, naposledy Karvinští nastoupili v evropských soutěžích v sezóně 2010/2011 v Poháru vítězů poháru, kde vypadli ve třetím kole. V letech 2000 až 2008 nastupovali jen se třemi přestávkami pravidelně v EHF Lize mistrů.

Dukla v posledních letech nastupovala v evropském poháru pravidelněji. Od roku 2007 do roku 2017 se pětkrát představili házenkáři Dukly v EHF Cupu, dvakrát v Challenge cupu, kde v roce 2016 dokráčeli do semifinále, ve kterém Pražany vyřadilo ABC/UMinho. Talent Plzeň v sezónách 2014 až 2017 nastupoval v Poháru EHF, kam se tedy v příští sezóně vrátí po jednoleté přestávce.

Týmy Slavie Praha a Baník Most pak budou nastupovat v ženském Poháru EHF. Slavia Praha v této soutěži v minulé sezóně vypadla v prvním kvalifikačním kole v souboji s BNTU-BelAZ Minsk. Baník Most čeká v Poháru EHF již pátá sezóna v řadě. V loňské sezóně skončily Mostečanky svou pouť ve skupinové fázi.
 

Rozlosování soutěží bude zveřejněno v následujících týdnech na www.eurohandball.com