Házená v TV

26. 05. 2019 10:30 hod. ČT Sport
Finále: Plzeň - Karviná, živě na webu a HBB TV, záznam ve 22:50 na ČT Sport
31. 05. 2019 20:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace o MS 2019: Česká republika - Černá Hora
12. 06. 2019 17:50 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Finsko - Česko
16. 06. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.5.2018 otevřeno: 3742 x

Litovel slaví návrat mezi elitu. Vyhrála první ligu a příští rok míří zpět do Extraligy

Jen dvakrát zaváhali v prvoligových bojích v celé sezóně házenkáři Litovle. S dvaatřiceti body tak přesvědčivě vyhráli první ligu, druhý Chodov zaostal za vítězem o čtyři body. Teď už si na Hané užívají oslav a pomalu vyhlíží novou - opět extraligovou - sezónu. Za tou právě skončenou se ohlédl trenér týmu Ivo Vávra.

Tým se po roce vrací do Extraligy. Jak velké byly oslavy?

Ano, splnili jsme cíl, postup do extraligy. Ten jsme si již zajistili v předposledním utkání na půdě Dvora Králové. Takže cesta autobusem domů byla velmi veselá. Samozřejmě jsme si užili hlavně atmosféru po posledním domácím utkání s našimi skvělými fanoušky. Přijeli nám ze svazu předat pohár, takže je všechno, jak má být. Kluci ještě určitě něco plánují, ale to je samozřejmé a přeji jim to.

 

V soutěži jste jen dvakrát prohráli, prošli jste jí velmi přesvědčivě. Jak tuto sezónu hodnotíte po sportovní stránce?

Přišel jsem do Litovle před touto sezonou a já osobně s jasným cílem: postupem zpět do extraligy. Z týmu ale za dva roky odešlo 14 hráčů a to je strašně moc. Řekli jsme si s vedením, že půjdeme od zápasu k zápasu a uvidíme. A myslím, že jsme ukázali, že první místo nám patří po právu. Nachytali nás sice na hruškách v Jičíně a v Chodově, ale tak už to ve sportu chodí. Začali jsme pracovat na novém konceptu naší hry a to chce čas. Potřebujeme ke zlepšení více utkání a herní rytmus. To bylo letos v první lize velice složité. Ale doufám, že jdeme správnou cestou a musím říct, že jsem spokojený. Nicméně, nesmíme usnout na vavřínech a musíme pracovat.

 

Co byly nejsilnější stránky týmu? Kdo byly opory?

Nemůžu a ani nechci na nikoho ukazovat prstem. Utvořili jsme mix ze zkušenějších kluků a dravých mladíků. Po celou sezonu dostávali příležitost i nadějní dorostenci. Z mého hlediska bylo velmi důležité, že si kluci od první chvíle sedli lidsky, mladí respektovali staré a naopak. Nejsilnější stránka týmu tedy jednoznačně fajn kolektiv. A opory? Samozřejmě naši fanoušci.

 

S jakými cíli budete vstupovat do příští - opět extraligové - sezóny?

Těžko si v této chvíli vytyčovat nějaké určité cíle. Zcela jistě chceme udržet v Litovli extraligu, to je jasné. Je potřeba stabilizovat klub, ale o to už se dobře starají pánové z vedení. Máme jasnou víceletou vizi, takže doufám, že se nám podaří ji naplnit. Důležité je, aby všichni pochopili a byli naladěni na stejnou vlnu. Pak věřím, že na Hané nejvyšší soutěž zůstane.

 

Jak to vypadá s kádrem pro příští sezónu? Zůstane pohromadě nebo se chystají nějaké odchody či posilování?

Mým přáním je, aby kluci, kteří extraligu vybojovali, zůstali. Zatím vypadá, že se nám to podaří. V týmu je pár kluků, kteří si už nejvyšší soutěž zahráli a vědí jaké to je. Na druhé straně taky celá řada těch, co o ní nemají ani ponětí. Právě proto je třeba kádr posílit nebo, lépe řečeno, doplnit. Vše je ještě čerstvé, ale v kuchyni se již něco vaří. Ale znáte to, koláč už může být upečený, ale dokud neochladne, nejí se. Takže tomu dáme ještě čas.

 

Foto: Pavel Štěpánek (1) a facebooková stránka Tatran Litovel - házená