Házená v TV

16. 06. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EURO 2020: Česká republika - Bosna a Hercegovina
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
21.2.2018 otevřeno: 1490 x

O víkendu odstartovaly odvety. V 1. lize stále dominuje Litovel

O právě uplynulém víkendu začaly odvety centrálně řízených soutěží. Svým 12. kolem pokračovala po zimní přestávce také první liga mužů. Desetičlenná soutěž je rozlosována pro 12 týmů, proto se odehrály v sobotu a v neděli pouze 4 zápasy. Celky Zlína a Velké Bystřice měly ve 12. kole volno.

Přesvědčivě vstoupil do odvet lídr soutěže - loni ještě extraligový tým Litovle. Na domácí palubovce jednoznačně přehrál nováčka z Vršovic rozdílem deseti branek a dal tak najevo, že to s postupem zpět mezi elitu myslí vážně. Střelecky zářil Jakub Schmalz – nastřílel deset branek domácího týmu. Určitě těžší situaci budou mít Hanáci v dalším kole, když jedou na půdu třetího celku do Bystřice pod Hostýnem. Bystřičtí také v neděli nezaváhali. Před domácími diváky zvítězili pod Hostýnem v poklidu 33:21 nad zálohou Jičína a jejich nelepší „šutér“ Jiří Tiller si deseti brankami upevnil pozici na čele tabulky všech střelců první ligy.

V neděli v podvečer se v utkání v tu dobu druhého Chodova se třetími Hustopečemi překvapení nekonalo. Domácí ukázali svou kvalitu a nedali nováčkovi s mnoha zkušenými hráči žádnou šanci. Už v polovině vedli o čtyři branky a závěrečný devítibrankový rozdíl mluví za vše. V kádru domácích se po delší pauze objevil zuberský odchovanec Štěpán Krupa, hostům naopak chyběl podzimní nejlepší střelec levoruký Adam Stein. Celek Chodova je tak již jediný, kdo šlape na paty ambiciózní Litovli. Uvidíme, zda tak bude i v 17. kole, kdy se oba týmy utkají v Praze.

V posledním zápase se potkali ve východočeském derby hráči Dvora Králové a Náchoda. Tradičně tvrdý zápas, ve kterém padlo pouhopouhých 15 branek, skončil jednobrankovým vítězstvím hostů z Náchoda. Domácí jim tak nedokázali oplatit podzimní porážku a zůstali přilepeni na samé dno prvoligové tabulky se třemi body. Jen o skóre za Zlínem, který měl volno. Hráči z Baťova města jistě budou chtít postoupit do klidnějších vod tabulky 1. ligy. Snad již v příštím kole, ale budou to mít velmi těžké, neboť k nim míří tým Chodova a navíc přišli v přestávce o svého nejlepšího střelce, Radka Doležela, který v přestupu zimy zamířil do druhé německé bundesligy.
 

Jiří Tiller nadále vede tabulku střelců. | Foto: A. Vejrostová