Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
12.5.2017 otevřeno: 2577 x

Druhá liga mužů zná vítěze skupin – na programu jsou baráže o postup do 1. ligy 2017/18

Celky Dukly Praha B, Sokola Vršovice, MHK Karviná a Legaty Hustopeče ovládly tabulky jednotlivých regionálních skupin nejpočetněji obsazené ligové soutěže ČSH, 2. ligy mužů. O nadcházejících víkendech svedou české a moravské týmy barážové souboje o postup do 1. ligy.

Celkem 48 týmů se v letošní sezóně zúčastnilo 2. ligy házenkářů, která je rozdělena tradičně do 4 regionálních skupin, dvou českých a dvou moravských. Vítězové jednotlivých skupin se v následujících dvou víkendech utkají o právo postupu do 1. ligy. V českých skupinách se o postup utkají pražské týmy Sokola Vršovice a Dukly B. Sokol ve skupině JZČ neměl po podzimu úplně nejlepší vyhlídky, ale skvělým jarem dokázal zvrátit sezónu a proniknout na první pozici, kterou ve vzájemném souboji suverénně potvrdil v posledním kole v souboji s Lokomotivou Plzeň (tým v loňské sezóně působící pod hlavičkou starého Plzence v 1. lize). Vršovice na jaře ztratily jediný bod a to za remízu na Praze 4, která byla nejproduktivnějším týmem 2. ligy JZČ, a jejíž spojka Martin Půta opanoval pořadí střelců se 176 brankami.


Několik sezón se snažili muži Sokola Vršovice opanovat 2. ligu mužů, resp. její skupinu JZČ. Povedlo se to až letos, kdy tým převzal kouč Jan Pavlovský z Českých Budějovic. Sokol střelecky táhl Jan Bednář, který po loňském hostování v Dukle působil v letošní sezóně po deseti let v extraligovém Jičíně. Za Sokol dal v 2. lize 139 branek. Foto: T. Pelikán, Sokol Vršovice  


Cesta záložního celku Dukly Praha do baráže se pak odvíjela v poněkud odlišném duchu. Dukla byla na podzim stoprocentní a postup si zkomplikovala až na jaře, kdy hned třikrát prohrála. Nezvládla zápasy na pražské Slavii, doma s Mladou Boleslaví a také na půdě Chemičky Ústí na Labem, jejíž střelec Zdeněk Kabát se 169 góly opanoval pořadí střelců 2. ligy SVČ.

 

2. liga mužů 2016/17 - Souhrn
skupina vítěz (body, skóre) nejlepší střelec (klub, branky) tabulky
JZČ Sokol Vršovice (39 b, 675:499) M. Půta (Praha 4, 176 b) ZDE
SVČ HC Dukla Praha B (38 b, 680:521) Z. Kabát (Ústí nad Labem, 169 b) ZDE
JM Legata Hustopeče (34 b, 720:584) P. Mrnuštík (Hustopeče, 180 b) ZDE
SM MHK Karviná (35 b, 669:583) D. Petrtýl (šumperk, 189 b) ZDE

 


Na jižní Moravě se nejvíce dařilo Legatě Hustopeče, která odrazila nástup na jaře dotírajících Maloměřic. „Majlont“ sice zvítězil v osmi z devíti posledních utkání, podlehl však v tom rozhodujícím, právě na palubovce kdysi extraligových Hustopečí. Legata zvládla oba vzájemné zápasy s Maloměřicemi, a proto také pronikla do baráže (29:23 a 31:27). Pomohly ji k tomu i branky nejlepšího střelce 2. ligy JM Pavla Mrnuštíka, který letos okusil i extraligu a v březnu se radoval z branky na půdě Dukly Praha. Hustopeče se v baráži střetnou s MHK Karviná, která letos zaznamenala další podařenou sezónu. Jednak došla do osmifinále Českého poháru, kde sice opětovně vypadla s Hranicemi, ale kam si postup zajistila na úkor extraligové Kopřivnice, kterou zdolala na sedmimetrové hody. V ligové soutěži pak v tradičně vyrovnané skupině bojovala o první místo až do posledního kola. Na její zaváhání čekal Vsetín, který měl s MHK pozitivní vzájemnou bilanci, ale MHK Karviná uspěla v posledním kole i na půdě Holešova, v jehož dresu nastupují střelci Plšek s Hradilem. Ani jejich 11 branek nezabránilo výhře MHK 33:26, po které se "emhákáčko" dočkalo  vítězství v druholigové soutěži.

 


Slavící MHK Karviná po výhře na půdě Holešova, která stvrdila vítězství MHK v 2. lize SM. 

 

 

Termíny baráží o 1. ligu a nasazení rozhodčích ČechyZDE

 

Termíny baráží o 1. ligu a nasazení rozhodčích MoravaZDE