Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma
TV COM

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
28.4.2017 otevřeno: 1933 x

O dorosteneckých titulech je jasno, slaví Zubří a Nové Veselí

S předstihem několika kol si mistrovské tituly v dorosteneckých kategoriích vybojovali starší dorostenci Zubří a mladší dorostenci Nového Veselí. Bojuje se ale o stříbrné příčky zaručující účast v Česko-Slovenském poháru. V čele tabulek střelců obou nejvyšších dorosteneckých soutěží Adam Očkovič.

Měli skvěle rozehrané sezóny a nezaváhali ani před finišem nejvyšších dorosteneckých soutěží. Mladší dorostenci z Nového Veselí a starší dorci Zubří si s předstihem zajistili mistrovské tituly a potvrdili svou hegemonii v letošním ročníku domácích soutěží – ostatně svou kvalitu prokázali i při mezinárodních konfrontacích, Nové Veselí s německými kluby, Zubřané v Maďarsku.


1. liga starších dorostenců

Zubřané si zisk titulu pojistili před týdnem, když rozdílem 17 branek zdolali Jičín a dvě kola před koncem mají náskok čtyř bodů na Nové Veselí, s nímž mají kladnou vzájemnou bilanci. Již teď tak mohou své příznivce zvát na domácí duel s Kopřivnicí v rámci posledního kola (7. května), kde budou dekorováni zlatými medailemi. Starší dorostenci Nového Veselí hájí druhou příčku před titul obhajující Duklou Praha a v boji s Pražany jim pomáhá i „bonusový“ bod, který dokázali jako jediný tým soutěže získat na úkor suverénních Valachů.


Mistři ČR v kategorii starších dorostenců pro prvoligový ročník 2016/17 po zlato stvrzující výhře nad Jičínem. Foto: Facebook

 

Boj o druhou příčku není jen bojem o stříbrné medaile, ale i o účast na Česko-Slovenském poháru, který je mezinárodní tečkou za mládežnickou klubovou sezónou. Dukla v něm musí doufat v zakolísání Nového Veselí, po kterém by se na Sokol bodově dotáhla, což by jí vzhledem k lepší vzájemné bilanci stačilo k posunu na stříbrnou pozici. Nové Veselí před týdnem náskok před Duklou uhájilo až v překvapivě dramatickém zápase proti Frýdku-Místku, když předposlední tým tabulky vedený legendárním střelcem SKP a slovenské reprezentace Danilem Valem porazilo o pouhou branku. Nyní zajíždí do Ostravy, kde před týdnem padla Kopřivnice, ale kde se Zubří letos radovalo z výhry o 14 branek a Dukla dokonce o branek 34 (24:38, resp. 14:38)! Nové Veselí bude jasným favoritem i kvůli podzimnímu měření sil, které skončilo poměrem 46:17 v jeho prospěch - u Ostravy však hodně záleží na sestavě, kterou v nejvyšší soutěži staršího dorostu postaví a zda se v ní objeví Daniel Křístek, který dostává šanci v mužské Extralize v dresu Karviné, a který je v barvách ostravského Sokola na 15. místě v tabulce střelců mužské 1. ligy. Sezónu zakončí Nové Veselí doma se Strakonicemi, které jsou aktuálně deváté. Tabulce střelců vládne věkem o kategorii mladší kopřivnický střelec Adam Očkovič, který v posledních kolech předskočil zmíněného ostravského Daniela Křístka.
 

 

Los posledních dvou kol a tabulka 1. ligy starších dorostenců ZDE

 

1. liga mladších dorostenců

Ještě o týden dříve než starší dorostenci Zubří mohli svůj titul slavit v kategorii mladšího dorostu hráči Sokola Nové Veselí. Ti o svém zlatu definitivně rozhodli na půdě druhé Kopřivnice v 19. kole, když zvítězili 33:32 a jejich mistrovskou radost neodvrátilo ani 17 branek domácího Adama Očkoviče. Ten s 210 brankami vládne prvoligovým střelcům mladšího dorostu a vede tedy tabulku střelců v obou nejvyšších soutěžích dorostenců.

 

Radost mladších dorostenců Nového Veselí, kteří v 19. kole uhájili neporazitelnost na půdě druhé Kopřivnice a mohli s předstihem slavit zisk titulu Mistra ČR ve své kategorii. Foto: Facebook

 

Kopřivnice za suverénním Novým Veselím, které zatím v letošním ročníku zatím nenašlo přemožitele, hájí stříbrnou příčku, ale v posledních dvou kolech bude mít velice těžkou úlohu. Doma přivítá šestou Duklu, se kterou na podzim remizovala a v posledním kole se představí v Zubří, které je aktuálně čtvrté, ale na druhou Kopřivnici ztrácí pouhé dva body. Dva body na Kopřivnici ztrácí i třetí Plzeň, kterou čekají zápasy proti Jičínu a Liberci. Plzeň má sice horší vzájemnou bilanci s Kopřivnicí, ale pokud by se na stejném bodovém zisku po 22. kole sešla trojice celků, jasně by své konkurenty díky bilanci se Zubřany převýšila. Reálně jsou tak dvě kola před koncem v boji o stříbro a postup na Česko-Slovenský pohár tři týmy!

 

Los posledních dvou kol a tabulka 1. ligy mladších dorostenců ZDE