TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
26.9.2016 otevřeno: 2017 x

Ve středu naskočí do českého poháru týmy z Extraligy, Jičín předehrává 3. pohárové kolo už dnes

Už dnes startuje zápasem Slavie Praha proti Ronalu Jičín třetí kolo Českého poháru mužů. Právě ve třetí fázi soutěže již do bojů naskakují týmy z nejvyšší české házenkářské ligy. Dokáže některý z týmů z nižší soutěže zaskočit extraligového favorita?

Podzimní sváteční dny se bez házené již tradičně neobejdou. Ve středu 28. září se tak na třinácti českých a moravských palubovkách proti sobě postaví házenkáři k soubojům třetího kola Českého poháru. Do tohoto kola již nastupují nasazené extraligové celky, které zamíří k soubojům na palubovky svých soupeřů z nižších soutěží, a právě duely s extraligovým nádechem odstartuje již v dnes, v pondělí, tým Ronalu Jičín, který zajíždí na hřiště pražské Slavie.

Výhodu domácího prostředí dokázalo v druhém kole, do něhož byla nasazena většina týmů první ligy, zužitkovat sedm týmů – z vítězství se před domácím publikem radovaly týmy Slavie Praha, Maloměřic, Vršovic, Juliánova, MHK Karviná a Pardubic, nejvyšším šestadvacetibrankovým rozdílem 44:18 porazili házenkáři Lokomotivy Plzeň A tým Chodova. Čtyřicítka ale zasvítila i v Holešově, kde tým Holešov-Přerov podlehl sousední prvoligové Bystřici pod Hostýnem 28:44. Zápasy Železného Brodu proti Liberci a Trnávky a Rožnova pod Radhoštěm byly zkontumovány ve prospěch hostujících celků.

 

Martin Jaroš v dresu Slavie Praha střílí v utkání 1. kola ČP v Kolíně. | Foto: Tomáš Pelikán/facebook HK Slavia Praha

 

Do třetího kola už nastoupí všech dvanáct extraligových družstev a téměř všechna utkání budou odehrána ve státní svátek ve středu 28. září. O dva dny později si utkání dohraje tým Talentu Plzeň v Lounech, až na říjen pak své pohárové utkání odložili házenkáři Nového Veselí. Právě Nové Veselí a Plzeň předehrávají totiž ve středu utkání pátého kola Extraligy mužů. Čtyři souboje třetího kola tak logicky zůstávají ve středečním programu bez extraligového zastoupení: do brněnského Juliánova pojedou házenkáři Zlína, do sousedních Maloměřic tým Bystřice pod Hostýnem. Z českých soubojů jsou těmi „neextraligovými“ duely Vršovic se Strakonicemi a Třeboně s Lokomotivou Plzeň A. Zaváhá některý z extraligových favoritů nebo se v osmifinále sejde kompletní extraligová dvanáctka?
 

Výsledky 2. kola Čekého poháru mužů najdete zde

 

Rozpis 3. kola Českého poháru mužů najdete zde