Házená v TV

28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.5.2016 otevřeno: 1748 x

Rozhodne 21. kolo 1. ligy o jménu druhého sestupujícího?

Pozvánka na předposlední prvoligový víkend sezóny 2015/16, ve které se může definitivně rozhodnout, že druhou nejvyšší soutěž opustí celky Přerova a Dvora Králové nad Labem. Pro udržení naděje na udržení musí Dvůr o víkendu zaznamenat vyšší bodový zisk než desátá Olomouc.

Uplynulé 20. kolo 1. ligy mužů rozhodlo, že se hrozby sestupu z druhé nejvyšší tuzemské soutěže házenkářů definitivně vyvarovaly Sokol Ostrava a zálohy Plzně i Jičína. Ve hře o černého Petra v podobě druhého sestupového místa tak zůstaly pouze desátá Olomouc (13 bodů) a jedenáctý Dvůr Králové nad Labem (11 bodů). Východočechy může mrzet, že k vítězství nedotáhli své poslední dva domácí duely. Nakročeno ke dvěma bodům měli v koncovce jak proti Novému Veselí, tak před týdnem proti Bystřici pod Hostýnem. Stále tak dva body zaostávají za Olomoucí, která má se Dvorem lepší vzájemnou bilanci a hru o setrvání v soutěži ve svých rukou. K definitivně ji bez ohledu na výsledky Dvora Králové stačí na plno bodovat v některém z posledních dvou kol. V sobotním střetnutí ale čeká Hanáky těžká úloha, neboť hostí Starý Plzenec, který si na nováčka soutěže počíná výtečně. Aktuálně je čtvrtý a získal dvojnásobný počet bodů než Olomouc. V minulém kole navíc zdolal v té době druhý Chodov, na který nyní ztrácí pouhý bod. Dvůr Králové ve stejný den hostí ve východočeské derby Jičín B, ale jak již bylo řečeno, ani případné vítězství nemusí znamenat udržení jeho prvoligové naděje. Pro tu musí Dvůr Králové ve 21. kole získat alespoň o bod více než Hanáci.

 

Karvinský odchovanec Daniel Fiedor působí ve Dvoře Králové nad Labem od přelomu tisíciletí a i v letošní sezóně patří mezi nejlepší střelce Východočechů. Se 66 góly je v tomto ohledu druhým nejlepším „Dvorákem“ v soutěži. Foto: L. Hloušek, 1. HK Dvůr Králové nad Labem

 

Další klub z Hané, Sokol Přerov, je již jistým sestupujícím a na jeho bodovém kontě, stejně jako v loňské extraligové sezóně, svítí stále nula. Přerov zajíždí k nejčasnějšímu z nedělních prvoligových střetnutí do Bystřice pod Hostýnem, ale zlomit tragickou bilanci právě v Bystřici bude mít více než obtížné. O druhé místo svedou ve 21. kole boj na dálku Strakonice a Chodov. Zatímco Jihočeši zamíří v sobotu k duelu se zálohou mistrovské Plzně, Pražané v posledním domácím utkání sezóny hostí Náchod. Na Chodově se potkají celek s nejlepší prvoligovou defenzívou, kterým jsou domácí, a ten druhý nejproduktivnější. Více branek než Náchod vstřelil v aktuální sezóně 1. ligy mužů pouze již její jistý vítěz, Sokol Nové Veselí. Ten po debaklu ve Strakonicích zažije rozlučku s domácím publikem proti Ostravě. Byl to právě Sokol Ostrava, kdo jako jediný dokázal v úvodních 19. kolech sezóny účastníka házenkářské extraligy 2016/17 přehrát. O to větší budou mít domácí motivaci potvrdit proti Ostravě svou skvělou bilanci z novoveselské haly, kde v letošní sezóně zvítězili ve všech deseti zápasech, navíc se suverénním skóre 360:237.

 

1. liga mužů 2015/16 - Program 21. kola
Plzeň "B" - Strakonice sobota 7. května, 13.00 hod.
Olomouc - Starý Plzenec sobota 7. května, 15.00 hod.
Dvůr Králové nad Labem - Jičín "B" sobota 7. května, 17.00 hod.
Bystřice pod Hostýnem - Přerov neděle 8. května, 11.00 hod.
Nové Veselí - Ostrava neděle 8. května, 16.30 hod.
Chodov - Náchod neděle 8. května, 17.00 hod.