TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
16.11.2015 otevřeno: 1633 x

Zítřek rozhodne o šesti čtvrtfinalistech ČP

Český pohár házenkářů dospěl do své poslední fáze v kalendářním roce 2015. Šest osmifinálových zápasů je na programu ve sváteční úterý 17. listopadu. Dvě utkání budou dohrána na počátku prosince.

 

Po reprezentační pauze se rozeběhly na plné obrátky nejen ligové soutěže, ale do své závěrečné fáze v letošním kalendářním roce vstupuje také domácí pohár házenkářů. Zítřejší sváteční den nakonec nepřinese kompletní osmifinálové kolo, neboť duely Zubří v Kopřivnici a Plzně na palubovce druholigového Sokola Vršovice budou sehrány až na počátku příštího měsíce.


Bojovně naladěný tým Sokola Vršovice po víkendovém úspěšně zvládnutém duelu o vedoucí příčku v 2. lize JZČ. Ambiciózní amatérský klub si ale na svátek v podobě zápasu s úřadujícími dvojnásobnými mistry z Plzně musí ještě několik týdnů počkat. Foto: R. Grim, facebook Sokola Vršovice (Házená TJ Sokol Praha Vršovice)

 

„Kat“ favorizovaných prvoligových týmů v předchozích kolech, Havlíčkův Brod, kterému patří šestá příčka ve druholigové skupině JZČ, si může užít utkání s Duklou, která na Vysočinu míří nejen v pozici nejúspěšnějšího týmu historie naší házené, ale také aktuálního lídra extraligy. Vedoucí celek stejné ligové soutěže, ve které působí Havlíčkův Brod, tedy Sokol Vršovice, si na svůj duel proti mistrovské Plzně musí počkat až do 9. prosince, avšak na jeden z vrcholů podzimní části sezóny se v podobě duelu proti Lovosicím mohou už zítra těšit fanoušci házené ve Strakonicích, které ale v posledních kolech první ligy ztratily vedoucí postavení a po dvou prohrách se propadly na čtvrté místo průběžné tabulky. Souboje celků z nižších soutěží proti extraligovým týmům odstartuje už v 16.30 hod. prvoligová Bystřice pod Hostýnem, která přivítá Karvinou.
 

Český pohár házenkářů 2015/16 - los osmifinále
osmifinálová dvojice termín
Havlíčkův Brod - Dukla Praha úterý 17. listopadu, 18.00 hod.
Sokol Vršovice - Talent M.A.T. Plzeň středa 9. prosince, 18.30 hod.
Strakonice - Lovosice úterý 17. listopadu, 18.00 hod.
Bystřice pod Hostýnem - Baník OKD Karviná úterý 17. listopadu, 16.30 hod.
Zlín - Frýdek-Místek úterý 17. listopadu, 19.00 hod.
Litovel - Hranice úterý 17. listopadu, 17.00 hod.
Brno - Jičín úterý 17. listopadu, 17.00 hod.
Kopřivnice - Gumárny Zubří  čtvrtek 10. prosince, 19.00 hod.

 

Ve zbylých třech zítřejších zápasech pohárového osmifinále změří síly extraligoví házenkáři, z nichž nejmenší bodový rozdíl dělí ty Brna a Jičína - i tak jde o po deseti kolech propastných osm bodů. Bodové zisky z extraligy sice nemusí hrát žádnou roli, ale po psychické stránce na tom jsou jistě lépe Východočeši, což ještě umocnil poslední extraligový víkend, o kterém přivezli cenný bod z pro ně neoblíbené palubovky Frýdku-Místku (navíc úvod sezóny se SKP skutečně vyvedl) a naopak Brno nedokázalo v domácím prostředí zvítězit nad Litovlí. Právě Tatran hostí v osmifinále Hranice, které mají v posledních pohárových sezónách stabilní výsledky a s ohledem na jedenáctibrankovou extraligovou výhru z října i rozdíl jedenácti bodů v extraligové tabulce budou jasnými favority také v ČP. To samé platí i pro Frýdek-Místek, který míří do zatím v extralize bezzubého (resp. o body zatím marně usilujícího) Zlína.

 

 

Český pohár házenkářů 2015/2016 - program
Fáze ČP Termín
1. kolo sehráno
2. kolo sehráno
3. kolo sehráno
Osmifinále 17. listopadu 2015
Čtvrfinále 30. - 31. ledna 2016
Semifinále 24. února 2016
Finále 1. utkání - 26. března 2016
2. utkání - 28. března 2016