TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
6.11.2015 otevřeno: 2472 x

Los osmifinále Českého poháru házenkářů

Po čtvrtečním losu jsou známé dvojice posledního pokračování domácího poháru házenkářů v letošním kalendářním roce. Lovosice se v pozici obhájce triumfu představí na palubovce Strakonic, aktuálního lídra 1. ligy mužů.


Čtvrteční los určil osmifinálové dvojice Českého poháru házenkářů, který vyvrcholí finálovou sérií v březnu příštího roku. Stejně jako v loňském ročníku dojde v této fázi poháru na souboj Strakonic a Lovosic. Severočeši byli před rokem na půdě Strakonic suverénní a s přehledem zvítězili rozdílem devíti branek (28:37), když si výrazný náskok vypracovali už před přestávkou. Obhájce triumfu se bude muset i tentokrát na půdě jednoho z favoritů druhé nejvyšší soutěže obejít bez Jiřího Motla, kterého v prosinci loňského roku zastoupil deseti brankami Miloslav Sýkora. Výsledkem 37:28 skončil i letošní extraligový duel mezi Zubřím a Kopřivnicí, která právě Gumárny přivítá v pohárovém osmifinále na domácí palubovce.

 

Jiří Motl je stejně jako v minulých sezónách tahounem Lovosic, ale v době osmifnále ČP házenkářů 2015/16
bude kvůli vážnému zranění kotníku stále mimo hru. V loňském roce Lovci roli favorita ve Strakonicích
zvládly i bez něj. Foto: P. Pátek 

 

V osmifinále dojde na další tři vzájemné duely extraligových týmů. Brno může Jičínu oplatit nedávnou porážku v nejvyšší ligové soutěži, kdy nezvládlo závěrečnou pasáž střetnutí. V říjnu sehráli vzájemný extraligový duel také Litovel a Hranice a loňští finalisté poháru budou chtít určitě navázat na přesvědčivou výhru o deset branek z tohoto duelu spíše než na drama z pohárového klání proti MHK Karviná. Také dvojice Zlín – Frýdek-Místek má za sebou extraligové měření sil a pro Valachy byla prohra o čtyři branky na půdě SKP v 1. kole jedním ze světlejších okamžiků sezóny, což by mohlo být pro hráče posledního celku extraligové tabulky povzbuzením.

 

Český pohár házenkářů 2015/16 - los osmifinále
osmifinálová dvojice
Havlíčkův Brod - Dukla Praha
Sokol Vršovice - Talent M.A.T. Plzeň
Strakonice - Lovosice
Bystřice pod Hostýnem - Baník OKD Karviná
Zlín - Frýdek-Místek
Litovel - Hranice
Brno - Jičín
Kopřivnice - Gumárny Zubří 

 

 

Do prvoligové Bystřice pod Hostýnem zavítá Baník Karviná, z jehož kádru si řada hráčů připomene duel 3. pohárového kola ze sezóny 2009/10, kdy byl hracím dnem také státní svátek 17. listopadu. Tehdy slavila postup do další fáze prvoligová juniorka Baníku v sestavě např. s Liborem Hanishem nebo Slavomírem Mlotkem. Atraktivní zápasy čekají druholigové týmy Havlíčkova Brodu a Sokola Vršovice. Na Vysočinu zavítá Dukla Praha v pozici aktuálního lídra extraligy a do Vršovic přijede mistrovská Plzeň. Výsledky osmifinalových duelů, které jsou naplánovány na úterý 17. listopadu rozhodnou o osmičce čtvrtfinalistů, která se utká o setrvání v boji o první tuzemskou trofej sezóny na konci ledna příštího kalnedářního roku. 

 

Český pohár házenkářů 2015/2016 - program
Fáze ČP Termín
1. kolo sehráno
2. kolo sehráno
3. kolo sehráno
Osmifinále 17. listopadu 2015
Čtvrfinále 30. - 31. ledna 2016
Semifinále 24. února 2016
Finále 1. utkání - 26. března 2016
2. utkání - 28. března 2016