TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
20.10.2015 otevřeno: 1319 x

Talent M.A.T. Plzeň bude o postup do základní skupiny Poháru EHF bojovat s Dány

Nejprve 800 kilometrů na jih. Nyní 1000 kilometrů na sever. Taková byla a bude pouť házenkářů mistrovského Talentu M.A.T. Plzeň předkoly Poháru EHF. První překážku poslední dvojnásobní čeští šampioni zvládli a dvakrát vyhráli nad chorvatským klubem RK Poreč.

Klíčové duely je však čekají o dvou posledních listopadových víkendech. Včerejší los ve Vídni přisoudil Plzeňským pro třetí předkolo dánský klub Bjerringbro-Silkeborg. Matematika je jednoduchá. Lepší z dvojzápasu postoupí do základní skupiny Poháru EHF.

 

Plzeňští nebyli při úterním losu nasazení, takže se mohli „spolehnout“ na to, že dostanou atraktivního soupeře. Což se stalo, protože Dánové skončili na letošním světovém šampionátu v Kataru na pátém místě a samozřejmě tak patří do špičky. Los nabízel i střet Plzeňských se zahraničními celky, jejichž dresy oblékají čeští reprezentanti. Tím nejzajímavějším by jistě byli kluboví mistři světa ze zářijového šampionátu v Kataru Füchse Berlín. Samozřejmě s brankářem Petrech Štochlem, jak jinak než plzeňským rodákem a odchovancem tamní házené. Nestalo se.

 

Pro trenéra plzeňským mistrů Martina Šetlíka pár minut po losu odstartovala hra na špiona a telefonistu. „Není to jednoduché získat tak rychle přehled o soupeři a především videozáznamy jeho zápasů z letošní sezony,“ popisuje Šetlík, který stihl prohlédnout soupisku Skandinávců. „Jsou v ní dva dánští reprezentanti, dva Slovinci, jeden Švéd a jeden Faeřan. Máme se na co těšit a s námi i fanoušci v Plzni. Jsem rád, že po loňském východu a nynější cestě do Chorvatska potkáme jinou házenou. Severskou a velmi vyspělou, což snad bude přínosné i pro naše hráče,“ poznamenal Šetlík a popsal systém shánění videí a informací: „Začneme rozhazovat sítě. Mám známé v Německu, kde jsou dlouho hrál, tak mi snad někdo pomůže. Zjistíme, jestli v dánské lize funguje to, co u nás a půjde si ligové zápasy stáhnout. Nebo jestli dánská televize nebude nyní vysílat nějaké utkání Silkeborgu.“

 

To však není všechno. „Ve Francii se mnou hrál jeden Dán, tak snad na něj ještě někde ‚vyštrachám’ telefonní číslo a vzpomene si. Každopádně nás teď čeká zajímavý měsíc, abychom se na zkušenějšího soupeře připravili,“ řekl Šetlík a s nadsázkou doplnil: „My máme mladý tým, jen ten Motlík v brance nám to kazí.“ A měl namysli dvakrát nejužitečnějšího hráče domácí extraligy pětačtyřicetiletého Radka Motlíka.