TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
8.10.2015 otevřeno: 982 x

Talent M.A.T. Plzeň vstupuje do pohárové Evropy, v neděli přivítá RK Poreč

Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň se po roce znovu přihlásili do evropského poháru. Prvním soupeřem jim v druhém předkole Poháru EHF bude tým RK Poreč, utkání sehrají v neděli 11. října v 10.30.


Talent Plzeň se po pondělní předehrávce vyšvihl do čela tabulky a byť jej některý z dotírajících celků první pětky z čela o víkendu sesadí, bylo vítězství pro tým Západočechů velkým povzbuzením. V neděli je totiž čeká opět po roce vystoupení na evropské scéně. Nastoupí do souboje druhého předkola Poháru EHF proti chorvatskému celku Rukometni Klub Poreč. A český mistr chce v úvodním duelu doma zvítězit a vytvořit si dobrou výchozí pozici do odvety. „Začínáme doma a byli bychom rádi, kdybychom zvítězili. A pokud to půjde, tak i slušným rozdílem, který by pro nás mohl být povzbuzením před odvetou,“ vyhlíží k nedělnímu duelu trenér Talentu Martin Šetlík.

 

Poreč se do druhého předkola kvalifikovala po dvou výhrách v prvním předkole, kde jí byl přiřazen izraelský tým Maccabi Rishon Lezion. Oba zápasy prvního předkola odehrály týmy po domluvě obou klubů v Chorvatsku. V chorvatské lize je odehráno již sedm zápasů. Poreč má zatím na kontě čtyři výhry a tři porážky. Nejvýraznějšími postavami chorvatského celku jsou levé křídlo Matija Radakovič, který izraelské konto ve zmiňovaném dvojzápase zatížil jedenácti brankami, vytáhlá levá spojka Andrej Obranovič nebo velmi dobře fyzicky disponovaní pivot Ante Marič a pravá spojka Tim Thoss.

 

„My se připravujeme podobně, jako na ligová utkání. Máme videozáznamy z jejich ligy a statistiky z jejich asi posledních třech zápasů. Myslím, že informací máme dost, ale vše se odehraje až v neděli na hřišti,“ komentoval přípravu Šetlík a s potěšením hodnotí i dobrý zdravotní stav svých svěřenců. „Drobnosti nějaké jsou, ale nemělo by nás to snad zásadně omezovat. David Bičiště právě dobírá antibiotika a do tréninku se zapojí poprvé zítra, takže to je jediný hráč, který zatím není stoprocentně v pořádku.“

 

V minulém roce nastoupili plzeňští házenkáři do prvního předkola Poháru EHF, ve kterém zvítězili nad italským Loacker Bozen ve dvojzápase hraném v Plzni a následně ve druhém předkole už Plzeň nestačila na tým Permskie Medvedi. Že jsou před pohárovým dvojzápasem někdy označování za favorita, nechtějí příliš komentovat. „Chceme hlavně doma vyhrát. Od toho se bude odvíjet vše další. Těžko říct, zda jsme favoritem. Před sezónou jsme hodně omladili kádr, a jestli to bude stačit na evropský pohár, to se teprve právě nyní ukáže,“ uzavřel Šetlík.

 

První pohárové utkání sehrají úřadující čeští mistři 11. října v 10.30 v Městské sportovní hale na Slovanech v Plzni.

Cena vstupného pro dospělé - 140,- Kč a pro důchodce a děti 10-15 let - 70,- Kč. Lístky je možné zakoupit v předprodeji, informace na webu klubu www.talentplzen.cz .

 

Originální videopozvánka plzeňského celku zde