Sportnect turnaje - vysledkový servis zdarma

Házená v TV

02. 03. 2020 19:20 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - HK FCC Město Lovosice
10. 03. 2020 17:00 hod. ČT Sport
HCB Karviná - Talent M.A.T. Plzeň
14. 03. 2020 17:50 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HCB Karviná
25. 03. 2020 20:15 hod. ČT Sport
EHF EURO 2020 - kvalifikace: Česko - Švédsko
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
10.12.2013 otevřeno: 1544 x

Plzeň vystřídala Lovosice v čele tabulky

První nadační kolo sezóny ukončili vzájemným soubojem o první příčku házenkáři Lovosic a Plzně. A právě Západočeši z tohoto utkání vyšli lépe. Po vítězství poměrem 22:18 vystřídali Lovce v čele tabulky.

 

 

Triglav pojišťovna extraliga - 14. kolo - dohrávka - "nadační kolo"

 

Lovosice – Plzeň 18:22 (11:11)
Dramatický souboj přineslo nejatraktivnější utkání podzimu – souboj prvního s druhým, souboj Lovosic s Plzní. Oba celky se přímo utkaly o první příčku a tento duel lépe zvládli Plzeňští. Domácím střelecky chyběly některé opory a bylo to znát. Navíc Motlík zamkl plzeňskou svatyni a za svá záda pustil jen málo co. Přitom v prvním poločase byli právě Západočeši stále o krok za domácími Lovci, během přestávky ukazovala světelná tabule skóre vyrovnané. Začátek druhého poločasu se nevydařil ani jednomu celku - od 31. do 43 minuty neviděli diváci ani jedinou branku! Z této situace ale vytěžili více hosté, kteří pak deset minut před koncem vedli o pět gólů. Tuto ztrátu už domácí, jejichž střeleckým statistikám dominovali Miko s Landou, nezkorigovali a z předposledního letošního extraligového utkání tak vyšli Lovci poraženi. Právě i přičiněním výkonu brankařů a malé střelecké potence obou stran nakonec toto utkání přineslo o trochu nižší částku na konto Nadace pro transplantace kostní dřeně, než možná někteří očekávali.


toto bylo totiž poslední utkání prvního nadačního kola této sezóny. Toto zdánlivé peněžní manko ale pomohli vyrovnat malí házenkáři v Rožnově pod Radhoštěm, jejichž střelecké výkony na mezinárodním turnaji Dobiáš cup rovněž znamenaly korunový příspěvek za každou branku na konto Nadace!


Nejlepší střelci Lovosic: Miko 5, Landa 4, Hes 3, Jonáš 3
Nejlepší střelci Plzně: Linhart 4, Winkelhofer 4, Petrovský 4
Sedmimetrové hody: 3/2 – 0/0, vyloučení: 0 – 4, rozhodčí: Hanák, Novák, diváků: 1101
 

 

Martin Šetlík, trenér týmu Plzně: "Obrana s brankářem nám funguje dlouhodobě dobře, trošku problém jsme měli na začátku v postupném útoku. Nedařilo se nám hrát, co jsme si řekli. Ve druhém poločase deset minut nedat branku, to se nám nesmí stávat. Neproměňovali jsme šance, a proto jsme drželi domácí tak dlouho ve hře. Spokojení se dvěma body ale určitě jsme."


Vladimír Šuma, trenér týmu Lovosic: "Dnes jsme neměli osobnost, která by dala kolem šesti branek. Pro Landu to bylo hrozně těžké, soupeři na něj byli dobře nachystaní. Šel do toho na plno, ale síly došly. Deset nebo dvanáct minut před koncem jsme šli na maximální riziko. Hráli jsme obranu 2:4. Dostáhli jsme se i na tři góly. Neměli jsme ale mnoho útočných variant. Přece jen nám chybí tři hráči základní sestavy. My jsme v Plzni vyhráli, teď jsou o bod před námi. Jsme v polovině soutěže a tohle byla ta lehčí půlka. Věřím, že přes zimu se vrátíme zase do pohody a tým bude fungovat tak jako předtím."