Házená v TV

25. 09. 2019 20:15 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Česká republika - Portugalsko
28. 09. 2019 18:00 hod. ČT Sport
Kvalifikace EHF EURO 2020: Severní Makedonie - Česká republika
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
2.11.2013 otevřeno: 2390 x

Známe čtvrtfinalisty ČP, rozlosování už dnes a veřejně!

Jména všech týmů, které postoupily do pátého kola ČP, jsou známa. Kdo se poměří s kým? O tom rozhodne los, který se odehraje veřejně již dnes odpoledne o přestávce přátelského utkání Česko – Srbsko v Praze!

 

Do čtvrtého kola Českého poháru pronikly mezi extraligové týmy hned čtyři celky z nižších soutěží a to Třeboň, Velké Meziříčí, Náchod a Litovel. Do dalšího kola se už nepodívá ale ani jeden z nich. Role favoritů obhájili házenkáři extraligy a čtvrtfinále soutěže tak bude čistě „extraligovým mezikolem“.

 

4.kolo-ČP muži-osmifinále - výsledky

  Třeboň - Jičín 26 : 32
  Zubří - Frýdek-Místek 26 : 29
  V. Meziříčí - Lovosice 18 : 34
  Zlín - KP Brno 22 : 26
  Náchod - Dukla 20 : 33
  Litovel - Hranice 24 : 26
  Kopřivnice - Karviná 35 : 36
  Přerov - Plzeň 19 : 29

 

 

Nejzásadnější důsledky mělo snad utkání mezi Frýdkem a Zubřím. Po porážce Valachů (26:29) se vedení Zubří rozloučilo s trenérem Čeličem a podle následného přesvědčivého vítězství Zubří v následujícím kole extraligy to pravděpodobně byl krok správným směrem. Zcela přesvědčivě si se svými soupeři poradili házenkáři Lovosic a Dukly. Ambiciózní extraligové celky nadělily svým soupeřům šestnácti respektive třináctibrankové porážky. Naopak velmi vyrovnané byly zápasy mezi Kopřivnicí a Karvinou a poměrně překvapivě i extraligovým favoritem z Hranic a prvoligovou Litovlí. Jen těsná dvoubranková porážka Litovle, aktuálního lídra první ligy naznačuje, že v případě postupu Litovle do nejvyšší soutěže, by se mohli Severomoravané tažení Šmídem, Schmalzem a Dolákem v nejvyšší soutěži prezentovat zajímavými výkony.

 

Lovosice i Dukla přesvědčivým vítězstvím nad obhájily postup do čtvrtfinále Českého poháru. Potkají se v dalším kole?

Foto z TPE Patrik Pátek

 


Přesvědčivě si se svým soupeřem, tentokrát extraligovým Přerovem, poradili i v posledním utkání kola, až v pátek 1. listopadu, i házenkáři Plzně (19:29). Naopak v dalším extraligovém souboji mezi Zlínem a Brnem se utkání vyvíjelo poměrně vyrovnaně, Královopolští si však uhlídali tří až čtyřbrankový náskok a zvítězili (22:26). Podobný průběhm mělo i utkání v Třeboni, kde přivítali Jičín. Úřadující mistr si hned v prvním poločase vytvořil šestibrankový náskok a tento pak v poklidu udržovali až do konce zápasu (26:32).


O tom, kdo se s kým poměří ve čtvrtfinále, se rozhodne ve slavnostním losu, jehož svědky budou o přestávce diváci odvety přátelského utkání mezi Srbskem a Českou republikou v 15:30 v Aréně Sparta na Podvinném mlýně v Praze.

 

V přímém přenosu toto utkání můžete sledovat na ČT Sport.