TV COM Inkostar

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
25.9.2013 otevřeno: 2971 x

Český pohár došel do „extraligové“ fáze

Poslední dohrávkou bylo před víkendem uzavřeno 2. kolo českého pohárů házenkářů - los 3. kola už určil pohárové soupeře klubům TPE 2013/14. KOREKCE!

 

Zápas prvoligového Dvora Králové nad Labem v Pardubicích uzavřel program 2. kola Českého poháru a výhra Pardubic, které se v letošním roce ani nepřihlásily do druhé ligy, v poměru 23:19 (12:9) nebyla jediným překvapením, které tato fáze Českého poháru přinesla. Z prvoligových týmů totiž vypadly vedle Dvora Králové také Nové Veselí nebo Chodov a celkově využilo výhody domácího prostředí hned jedenáct celků, kdežto pouze v devíti případech se prosadil hostující, tedy v tabulce lépe postavený a favorizovaný, soupeř! Problémy navíc měly z prvoligových celků také Bystřice pod Hostýnem ve Vsetíně nebo Náchod v Havlíčkově Brodě, ale své duely nakonec dovedly k těsnému vítězství.
 

 

 

Kompletní výsledky a statistiky 2. kola Českého poháru naleznete ZDE

 

 

Martinu Kovaříkovi z Jiskry Zruč nad Sázavou, který se na snímku z 1. kola ČP probíjí obranou Kutné Hory, patří v tabulce střelců ČP průběžná čtvrtá příčka. Foto: A. Wipf.
 


Do 3. kola jsou již nasazeny extraligové týmy včetně loňských finalistů – Jičína a Hranic. Jičín zamíří na palubovku SK Prahy 4, Hranice pak do Ivančic. K pikantnímu souboji dojde mezi např. mezi Trnávkou a Kopřivnicí, tedy kluby které spojuje nejen osoba střelce Karla Hanzelky. Hracím dnem 3. kola Českého poháru je středa 2. října a celkově se v něm představí vedle tuctu extraligových týmů pouze pětice celků 1. ligy (Bystřice pod Hostýnem, Strakonice, Náchod, Litovel a Bohunice), hned čtrnáct druholigových klubů a Pardubice jako zástupce nižší soutěže!
 

 

Los 3. kola ČP házenkářů naleznete ZDE

 


Informace o ženské soutěži Českého poháru naleznete ZDE