Házená v TV

20. 02. 2019 20:15 hod. ČT Sport
HBC Ronal Jičín - KH Kopřivnice
28. 02. 2019 18:05 hod. ČT Sport
HK FCC Město Lovosice - HC ROBE Zubří
18. 03. 2019 20:05 hod. ČT Sport
TJ Sokol Nové Veselí - Talent RObstav M.A.T. Plzeň
TV COM
Sponser

Další odkazy

Fotogalerie Archiv

Informace o akcích a zajímavosti z házené do vašeho emailu. Přihlaste se k odběru novinek.
Email
18.10.2012 otevřeno: 1093 x

V Brně se bude bojovat o první příčku

Extraligový víkend nejen ve znamení souboje o aktuální vedení v soutěži. Na programu je čtveřice duelů, volný los má poslední Přerov.

 

Po včerejší předehrávce Jičína a Lovosic, která skončila nerozhodným výsledkem 24:24, bude nejvíce pozornosti upnuto na sobotní šlágr v podobě střetnutí vedoucího Brna s druhou Duklou Praha. Na první příčku mohou ale po 7. kole Tipgames extraligy poskočit také Hranice, které míří do Frýdku-Místku. V televizním duelu se na západě Čech představí obhájci mistrovského titulu ze Zubří, kteří budou chtít napodobit pražskou Duklu, a na třetí pokus před kamerami České televize konečně bodovat.

 

 

Brno – Dukla Praha, sobota 20. října, 17:00 hod.
 

Celek z Králova Pole se těší na lákavý duel proti nejslavnějšímu českému klubu, který navíc zaznamenal čtyři výhry v řadě a usídlil se ve skupince týmů na čele tabulky. Brněnský tým sice ještě v české extralize obdobnou šňůru vítězství nikdy nezaznamenal, ale jeho letošní statistiky jsou přesto impozantní. Jako jediný tým TGE 2012/13 dosud nepoznal hořkost porážky a stále nečekaně kraluje nejvyšší tuzemské soutěži. V individuálních statistikách se to daří i jeho brankářům - Pokorný i Bavlnka se stále pohybují okolo padesátiprocentní hranice úspěšnosti a na jejich výkonu bude hodně záviset i výsledek sobotního zápasu. Dukla přijíždí v dobrém rozpoložení, když si před týdnem potvrdila, že je schopna vyhrávat i bez dalšího zraněného hráče, letos ústřední postavy pražské defenzívy, Jana Tesaře.
 

 

Karviná – Kopřivnice, sobota 20. října, 18:00 hod.
 

 

Formu Dukly odnesla před týdnem v pohledném televizním duelu Karviná, která ale Pražanům výrazně usnadnila pozici dvaceti technickými chybami. Nedařilo se ani její letošní brankářské opoře Vítu Pyškovi, který si při jedenácti střelách Dukly nepřipsal ani jeden zákrok. V domácím prostředí bude chtít jasnou prohru napravit a připsat si tak vůbec první letošní vítězství na domácí palubovce. Proti ale bude stát nepříjemná Kopřivnice, která na počátku sezóny za přispění mládežnických reprezentantů ukazuje, že své plány na opuštění sestupových vod myslí vážně. Pokud ale stejně vážně myslí omlazený karvinský celek útok na nadstavbovou šestku, musí zápas tohoto typu proměnit v bodový zisk a potvrdit roli favorita, přestože kluby od sebe v tabulce dělí jediný bod.
 

 

Plzeň – Zubří, neděle 21. října, 10:30 hod. (PP, ČT Sport)
 

 

Téměř na chlup stejnou bilanci mají v dosavadním průběhu sezóny obhájci titulu ze Zubří a ambiciózní Plzeň, jejíž lídr Roman Bečvář se dočkal reprezentační pozvánky pro úvodní fázi kvalifikace o EURO 2014. Plzeňským fanoušků (potažmo televizním divákům) se v zápase představí i další novic v seniorském „áčku“ ČR, Miroslav Jurka. Ten už s výrazným náskokem vede tabulku extraligových střelců a jeho 44 branek v 5 odehraných zápasech bezpochyby budí respekt nejen v řadách nedělního protivníka. Zubří by rádo napravilo dojem ze svého posledního televizního vystoupení, kdy zcela jednoznačně podlehlo Jičínu. V přímém přenosu se letos představí potřetí a dosud právě kamery České televize přinášely Valachům jediné prohry v TGE 2012/13. Obhájci titulu by tak určitě neměli námitky, aby třetí přenos přinesl změnu, jako tomu bylo v případě pražské Dukly.
 

 

Frýdek-Místek – Hranice, neděle 21. října, 17:00 hod.
 

 

Kolo zakončí nedělní podvečerní duel ve Frýdku-Místku, kam cestují Hranice. Hostující hráči v případě výhry mohou jít (za předpokladu remízy Brna s Duklou) na průběžné první místo v tabulce a dosavadní statistiky SKP je staví do role jasných favoritů. V samotném duelu ale může být vše jinak. Frýdek-Místek patří i přes odchody několika hráčů spíše na adepty boje o elitní šestku, než adepty sestupu a rozhodně se nebude chtít smířit minimálně na další týden s nulou na svém kontě. Pro domácí by mohlo být povzbuzením i loňské výrazné vítězství v nadstavbové části soutěže, kdy Cement přehráli 34:28.